Problem z windows Installer'em

Ostatnio próbowałem naprawić komputer u znajomego, który skarży się ze dziwnie się zachowuje, a dokładniej ma problemy z zainstalowaniem połowy rzeczy. Sprawa dotyczy głównie wszystkich instalatorów pod Windows Installer‘a. Podczas instalacji pojawia się błąd o nie możności odnalezienia plików CAB instalacji. Pojawiają się również błędy losowe aplikacji takich jak GG, FF i paru innych.

Do tej pory :

  • przeinstalowany system, wgrane poprawki itp. Itd.

  • sprawdziłem dysk SeaTools’em

  • sprawdziłem Pamięci MemTest’em

  • zasilacz Codegen 400W napięcia zmierzone miernikiem i w BIOS’ie

  • płyta główna sprawdzona pod lupą i zaktualizowany bios

  • sprawdzone temperatury komponentów

  • procek nie podkręcany sprawdzony Superπ

  • system sprawdzony pod kontem wira Mcafee i Kaspersky , dla pewności dysk nawet wyczyszczony SeaTools’em pod DOS’em

  • DVD też sprawdzone Check Disk’em z pakietu NERO

  • sprawdzony zarówno Windiws Installer 3.1 jak i 4.5

Komponenty komputera:

Zasilacz Codegen 400W

Procesor Pentium D 3.0 GHz HT

Płyta Intela OEM’owa OPTIMUS’a ( Nie pamiętam oznaczeń)

VGA GeForce FX 5500

RAM Elixir 1x1GB 1x512MB

Nagrywarka DVD LG

Dysk Samsung 160 GB ATA

Usługi odpowiedzialne za zarządzanie oprogramowaniem pewnie też już sprawdzałeś ?

W jaki sposób sprawdzone ?

Owszem sprawdzone. A windows installera sprawdzalem próbując zainstalowac takie programy jak NERO, OFFICE 2003 czy NFS PRO STREET itp itd. Bez instalacji 3.1 po instalacji i po update do 4.5 ten sam blad.

A usługi wszystkie działają z reszta system stawiany z dwóch cd z windowsem. Moim i znajomego aby wykluczyć uszkodzenie nośnika, czyli instalowany 2 razy za każdym razem z innego nośnika.

Czy wszystkie partycje na dysku były formatowane?

Skąd brałeś instalki programów?

Instalki są z oryginalnych płyt OFFICE, NERO , NFS a reszta która próbowałem to instalki z NET’u.

Dysk był czyszczony cały (partycje byly zalożone na nowo po wyczyszczeniu dysku SeaTool’em)