Problem z Windows Update i services.msc

Witam,

mam problem dwojakiego rodzaju. Zaczęło się od problemów z Windows Update. Nie pobierała mi się żadna aktualizacja. Znalazłem przepis na naprawienie usługi, który wymagał: zatrzymanie usługi, usunięcie folderu Software Distribution i ponowne włączenie usługi. Tak zrobiłem. Teraz sprawa wygląda tak:

Windows Update szuka i szuka aktualizacji. Proces się nie kończy. Czyli wcześniej nie pobierało a tera nawet wyszukiwanie nie działa.

A przy okazji pojawił się problem, że nie mogę uruchomić services.msc. Wyszukuję przez uruchom, klikam i nic się nie dzieje. Nie wyskakuje żaden komunikat o błędzie.

Proszę o pomoc.

Udało mi się wejść przez folder WIN32. CHyba na ten moment temat nieaktualny.

A masz SP1 czy nie?

Mam SP1, ale to naprawdę od dawna.

W wierszu polecenia (CMD) wpisz: sfc /scannow

To może trochę zająć. Pełny opis: Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC.

Skan wykonałem. Nic nie znalazł:

https://zapodaj.net/e765664358c90.jpg.html

Tutaj podałem rozwiązanie:

 

Dziękuję pięknie. Biję się w pierś, że nie odszukałem wcześniejszych wątków. Mam malutkie dziecko w domu i nie jest mi łatwo znaleźć czas. Rozwiązanie pomogło. Teraz wszystko śmiga. 

Mała uwaga: w tamtym wpisie podajesz link do zbiorczej aktualizacji. To jest wersja dla systemu 64bit. Ja mam 32bit i musiałem poszukać, ale oczywiście nie kosztowało mnie to wiele czasu.