Problem Z Windows Vista

Witam

mam pytanie.

na partycji C (dysk pierwszy) mam postawionego Windows Xp postanowiłem na drugim dysku postawić windows Vista jako drugi sytem operacyjny.

Instalacja przebiegła bez problemu tylko nie mam zadnego okna MBR.

I żeby przełączać się miedzy systemami musze zmieniać ustawienia w biosie. Pytanie moje brzmi jeżeli Viste zainstaluje na tym samym dysku co mam Xp oczywisicie na innej partycji to utworzy mi okno MBR :???

Pozdrawiam

Jeżeli najpierw zainstalujemy Xp, a nastepnie Viste to bootloader z wyborem systemu do uruchamiania zostanie utworzony.

Niestety systemy Windows są trochę upośledzone i obok nowszego systemu nie zainstalujemy starszego, ale zauważ floyd, że kolega zrobił wg właściwej kolejności. Przyznam szczerze, że miałem tak samo z RC1, ale RTM zainstalował się poprawnie. Nie wiem gdzie leży przyczyna problemu.

generalnie pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją… wiele razy instalowałem 98 a później Xp i nigdy problemu nie było… a tu taki psikus

Jeżeli jutro znajdę czas to przeinstaluje Viste na ten sam dysk co mam Xp i napisze o wynikach… Jeżeli się powiedzie to będzie wskazówka dla innych :slight_smile:

Nio chyba że ktoś próbował i ma jakieś sugestie :]

pozdrawiam

Pozostawie bez komentarza słownictwo tego Pana…każdy ma swoje zdanie. Osobiście uważam, że nie ma bez błednego systemu operacyjnego. Skoro Panu nie odpowiadają systemy Microsoftu to może nie wyrażał by Pan tego w taki sposób.

Wracając do problemu…

Rozumiem, że masz dwa dyski. Tak jak mówisz spróbuj zainstalować na tym samym dysku co Windows XP. Instalacja powinna obejśc się bez większych problemów. A odnośnie braku bootloadera. Na swoim komputerze mam dwa Windows’y XP Professional. Instalator również kiedyś nie wgrał mi bootloadera. Jednakże ponowna instalacja drugiego systemu pomogła. Bootloader został wgrany.