Problem z Windows XP Home Edition OEM PL


(Bunc Gr8) #1

Problem wygląda następująco:

Na komputerze z procesorem Pentium 4 2.8 gHz, kartą grafiki ATI Radeon x1600 Series oraz płytą główną firmy GIGABYTE Intel 945PL Express podczas uruchamiania systemu Windows XP Home Edition OEM PL (oczywiście legalny) dochodzi do ponownego rozruchu komputera podczas wybierania użytkownika.

Mianowicie dzieje się to od kilku do kilkanastu sekund po pojawieniu się listy użytkowników. Zdarza się, że system "daje się" uruchomić (w sensie, że nie resetuje się podczas wybierania użytkownika) dopiero po 5-6 ponownych rozruchach.

Komputer jest nowy (z maja biężacego roku), lecz był już 2 razy w naprawie (oczywiście w sklepie komputerowym, w którym został zakupiony), ponieważ za pierwszym razem komputer nie widział płyty głównej, a za drugim razem, kiedy już naprawiono płyte główną podczas użytkowania zresetował się 3 razy (próby logowania udane), a następnie nie chciał wogóle się włączyć (cały komputer!).

W serwisie stwierdzono problem z kartą TV firmy AverMedia, która była zainstalowana. Po jej wyjęciu system uruchamiał się i wszystko działało normalnie, lecz do czasu.

Nagle narodził się problem opisany na początku posta. Dzisiaj przed północą, po wgraniu poprawek programem AutoPatcher XP Sierpień 2006 (dostępny na stronie: http://www.softwarepatch.pl/plik/6389/A ... te_(polski.html) system potrafi wywoływać ponowny rozruch komputera nawet po kilkanaście razy z rzędu.

Czasami uda się włączyć system w normalnym trybie (nie wiadomo, jakim cudem), za to w trybie awaryjnym jest to możliwe za każdym razem.

Teraz system (kiedy już się jakoś włączy) nie może poprawnie zainicjować Windows Update, wejście do Podglądu Zdarzeń, Menedżera Urządzeń jest niemożliwe (błąd polegający na złej wersji pliku *.msc).

Sterowniki karty graficznej, które są zainstalowane są najnowszymi, jakie udostępnia producent na swojej stronie (ściągane w dniu dzisiejszym).

1. Czy odinstalowywać po kolei każdą poprawkę do systemu?

2. Co może się "kłócić"?

Reinstall systemu czy też format nie wchodzi w grę (przynajmniej narazie), gdyż wykonanie tych czynności zajmie cały dzień (backup Outlooka, zdjęć i inne duperele), a myślę, że znajdzie się sposób na skuteczne zwalczenie problemu.

Godzina 02:18: System nie chce się poprawnie zamknąć, od 10 minut widnieje komunikat "Trwa zapisywanie ustawień" i nie widać, aby komputer ruszał dyskiem twardym.

Godzina 02:25: System reportowania błędów Microsoft twierdzi, że problem tkwi w sterownikach karty graficznej. Tyle, że sterowniki są najnowsze, a bawienie się w podmienianie ich na starsze nie wchodzi w grę, kiedy cały system jest w rozsypce.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam,

Bunc.


(Firekage) #2

System zaaktywowany???

Jesli nie zrobiles tego po uplywie 30 dni to masz to samo co ja :mrgreen:


(Bunc Gr8) #3

A czy ja wyglądam na idiotę?

Pozdrawiam,

Bunc.


(aju) #4

Wskakuj w tryb awaryjny i przywracaj system do ostatniego punktu przywracania.

Możliwe iż rzeczywiście łatki coś namieszały gdyż nie zawsze wszystko działa u wszystkich tak samo :smiley:

Jak nie pomoże bootuj płytkę z windowsem i naprawiaj bieżącą instalację.

Jak wchodzisz w menedżera urządzeń masz jakiś konflikt sprzętu?

Ściągnij stery omegi, usuń dokładnie stare sterowniki od karty graficznej w trybie awaryjnym opis i instaluj nowe.


(Bunc Gr8) #5

Nie jest to konflikt sprzętu, po prostu przy instalacji łatek coś się zepsuło z plikami *.msc, które są odpowiedzialne za to, dlatego uruchomienie Menedżera Urządzeń jest niemożliwe.

Zabawy z sterownikami nie chciałbym narazie próbować, bo jeszcze coś spieprzy się na dobre :frowning:

Przywracania systemu i naprawy z płyty już próbowałem. :frowning:

Pozdrawiam,

Bunc.