Problem z windows xp

(Coto2) #1

zaraz po włączeniu komputera po kilku minutach wyświetla mi się blue screen z błędem i dałem żeby mi zapisało się w pełnym zrzucie i następujące pliki mam uszkodzone

IPNAT.SYS

GPLUS.SYS

TCPIP.SYS

NDIS.SYS

PSCHED.SYS

ODYSSEYIM3.SYS

i czy mógłby ktoś podać gotowe komendy do konsoli odziskiwania jak podmienić te pliki na sprawne z orginalnej pytki cd windowsa

(Marek1995nero) #2

Co prawda specjalistą nie jestem ale skoro wstawiasz posta to znaczy że to dla Ciebie ważne.Też kiedyś miałem taki problemik.Jeżeli masz w miarę pojemny dysk i pojemne partycję to zrzuciłbym wszystko na jedną do folderu i robił format.Nie wydaje mi się aby była możliwość podmiany plików.Ale jak już powiedziałem.Specjalistą nie jestem.Mam nadzieję że pomogłem.

(Pampali) #3

Tu masz to o co pytasz: http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/konsola.htm

Pewien jesteś że masz te pliki uszkodzone? Na twoim miejscu zaczął bym od sprawdzenia pamięci i temperatury procesora.

(fiesta) #4

coto2 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wątek zostanie usunięty z forum. Przeczytaj proszę, ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Ramogster) #5

Spróbuj włożyć płytę instalacyjną XP i:

1. Kliknij Start/Uruchom.

2. Wpisz cmd i kliknij przycisk OK.

3. Wydaj polecenie sfc /Scannow.

4. Naciśnij przycisk [Enter].

Albo przywrócić system.

(Tomu250) #6

Możesz te pliki skopiować z płyty z windowsem w konsoli odzyskiwania systemu. Logujemy się na Administratora i kopiujemy pliki z płyty do folderu z windowsem. Tylko jest 1 ale- musisz znać ścieżkę, gdzie są zapisane pliki na płycie oraz ścieżkę, gdzie chcesz je kopiować: