Problem z Windows'em 2000

Witam

Wpierw podam mój sprzęt

płyta głowna - ecs k7vza

procesor - duron 650

pamięć ram - 1 kość 128 / 133 oraz dwie kości 64 / 100

dysk maxotra 20 gb

sound blaster 512 pci

geforce 4 64 mb

oprogramowanie windows 2000

Problem tkwi w tym, że dzisiaj wgrałem sobie Windowsa 2000. I rwie mi się lekko dzwięk przy kopiowaniu plików. Ogólnie, tak jakby mało wydajnie chodzi ten system. Wcześniej miałem Windowsa XP i lepiej chodził… Myślę że chodzi o ustawienia biosu, tylko że nie znam się na tym i nie chcę tam grzebać. Kiedyś ziomek mi poustawiał i dobrze chodziło, hmm ale miałem res biosa o ile się nie myla ;/

Rwie ci sie dlatego, że za mało mocy obliczeniowej pozostaje na odtwarzanie dźwięku.

Tzn?

A dlaczego na Windows XP nie rwie? Chyba Windows XP ma większe wymagania stystemowe od 2000? Bo jak użytkuje teraz 2000 to zuważyłem, że gorzej od XP mi chodzi…

Może chodzi o sposób przydzielania przerwań, sprawdź czy karta nie jest na tym samym przerwaniu co np. kontroler dysków, przełóż ją do innego slotu, zainstaluj najnowsze drivery do płyty głównej, oraz karty dźwiękowej, poszukaj jakiegoś patcha.

“sprawdź czy karta nie jest na tym samym przerwaniu co np. kontroler dysków” tzn?

Wgrane mam nowe drivery do płyty głównej, muzycznej karty i aktualizacje windowsa 2000. Chciałbym zaznaczyć, że kiedyś miałem taki problem właśnie na windowsie 98. Używałem wtedy win 2000, ale dobrze chodził…

Sprawdź tryby pracy DMA dysku i napędu CD z poziomu menadżera urządzeń tak:

co prawda porada do XP, ale nie ma różnicy.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Już to zrobiłem, przestawiłem z PIO na DMA, ale nic nie dało. Chyba pozostanie mi format i instalacja XPka.