Problem z Windowsem - jakiś "null" się gdzieś zgub

Witam,

to mój pierwszy post i od razu z big problemem.

Od wczoraj mam problem z Windowsem XP Pro. :frowning:

Sam system startuje normalnie bez żadnych objawów. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy próbuje się dostać, przez “Start”, do “Mojego Komputera” albo innych “Moich …” i Panelu Sterowania. Mianowicie przez chwilę się nic nie dzieje, a potem pojawia się komunikat:

“System Windows nie może odnaleźć pliku “(null)”. Upewnij się, że wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Aby wyszukać plik, kliknij Start, a następnie kliknij polecenie Wyszukaj.”

Próbowałem wszystkiego, zaczynając od Nortona, kończąc na konsoli odzyskiwania systemu. Nic nie pomogło, mogę jedynie bez problemu wejść do menu “Wszystkie programy” i odpalać programy - w ten sposób odpaliłem Nortona.

Jeszcze jedno, mam program XP Tools Pro. Sprawdziłem nim cały system i wyszło że, że w programach, które startują razem z Windowsem jest jakiś NULL (co ciekawe, jako jedyny nie ma podanej ścieżki dostępu). Mam zainstalowanego Avasta i firewalla Sygate (ustawione na wysoki poziom bezpieczeństwa) i wątpię bym chwycił coś z sieci.

Proszę o jakoś radę, bo pozostanie mi chyba tylko FORMAT C: :frowning:

a przelacz Menu Start na klasyczne (PPM na Start -> Właściwości -> zaznacz Klasyczne Menu Start), wtedy ci sie ikonki na pulpicie pokaza