Problem z windowsem XP pro

(Souls Hunter 82) #1

Cześć

Mam taki mały problem, jeśli ktoś wie jak go rozwiązać byłbym wdzięczny za każdą pomocną dłoń. Otóż mój problem polega na tym, że po próbie zamknięcia systemu komputer mi się zamiast zamknąć i wyłączyć zasilanie, dokonuje restartu systemu. Nie wiem o co biega. :evil: :evil:

(Magik) #2

Przyczyn może być kilka, od problemów ze sprzętem, przez kłopoty ze sterownikami po wirusy.

1. Przeskanuj system jakimś antywirem i zobacz, czy nie masz jakiegoś wirusa, trojana albo innego badziewia.

2. Wyłącz automatyczny restart kompa : Mój komputer=>Właściwości (prawy klawisz na pulpicie i na samym dole)=>Zaawansowane=>Uruchamianie i odzyskiwanie=>odhacz Automatyczny restart komputera. Przy kolejnym samoczynnym restarcie wyskoczy ci niebieski ekran, gdzie będziesz miał informację o kodzie błędu. To pomoże zdiagnozować problem, a wtedy znajdziemy lekarstwo.

(S Man1) #3

Miałem to samo. Użyłem Ad-Aware'a, SpyBot'a i jak się okazało to był jakiś syfek, który powodował to zjawisko. Wyeliminowałem intruza i jest ok :-).

To co podał kolega Magik powinno pomóc :slight_smile:

:faja:

(Souls Hunter 82) #4

Dzięki, spróbuje tak zrobić, jak to nic nie da, to się jeszcze odezwe, a jak pomoże to też coś napisze. Pozdro 4 @LL.

(Souls Hunter 82) #5

:-x :-x Niestety nic to wszystko nie pomogło, system jest czysty, adwarow nie ma, zadnych wirów też. Coś mi się widzi, że jedynym dobrym rozwiązaniem, będzie reinstall systemu, tylko że mi się go nie chce robić :-x :-x . Ten sposób o którym mówił Magik też niewiele, pomógł, chodzi mianowicie o ten niebieski ekran, usunąłem wszystkie urządzenia, nawet grafike zmieniłem, ram, muzyke i sieciówke, a problem występuje nadal. :evil: :evil: :evil: . Może coś mi się uda wykombinować.

(S Man1) #6

A mógłbyś podać jego "brzmienie" ?? Byłoby łatwiej gdybyśmy wiedzieli co za wieści niesie owy BlueScreen :twisted:

(Souls Hunter 82) #7

Dokładnie nie pamiętam, tego niebieskiego ekranu, bo pojawił mi się tylko raz i już więcej się nie chce pojawić :-x . Pamiętam, że było coś o sterownikach i nowych urządzeniach, oraz (co mnie już kompletnie zbiło z tropu), żeby zmienić grafikę :-x . Sprawdziłem, każdą część swojego kompa u kumpla, ale jemu się nic nie działo. Teraz może troche retrospekcji. Wszystko się u mnie zaczęło jak podpiąłem sobie klawiaturke, pod USB, i w taki sposób zaczęły się moje problemy. Wyłączyło mi bank pamięci RAM, ale z tym się juz uporałem. I banki chodzą bez zarzutu. Pozostało tylko to. Jak już wspominałem komp jest czysty. Nie chce mi się robić reinstalki systemu, bo mam zbyt dużo cennych programów, do których nie mam już instalek. Nie wiem, może grzebanie w rejestrze systemowym by coś pomogło, tylko nie wiem czego szukać. Na koniec powiem, że taki klucz w systemie już mam zmieniony chodzi mianowicie o POWERDOWNAFTERSHUTDOWN 1, to już mam z głowy. A komp się dalej restartuje. Z niebieskiego ekranu pamiętam tylko tyle, a nie wiem czemu się już nie chce pojawić. Mimo iż mam odznaczoną opcje resetowania automatycznego. Pozdro

(Buzu) #8

Być może problem tkwi w klawiaturze.Pokombinuj.

>Zmień na zwykłą i zobacz

>może potrzebne jakieś uaktualnienie,poprawka do usb,stery itd...

>może klawisz U ma jakiś problem albo jakiś inny(sklejony)

ps. przeważnie przyczyna jest błacha a i tak przeważnie szuka sie powodu gdzieś głeboko.

pozdro...

(Marsmo) #9

Souls_Hunter! :slight_smile:

Zapoznaj się z tymi linkami

http://aumha.org/win5/a/shtdwnxp.htm

http://support.microsoft.com/default.as ... -us;320299

http://support.microsoft.com/default.as ... -us;311806

(Souls Hunter 82) #10

Klawiatura poszła już do wymiany, ponieważ co 5 min wyskakiwało okienko z powiadomieniem, że urządzenie ma awarie, wziąłem ją do kumpla, bo myślałem że u mnie występuje jakiś problem z USB, ale posty te są wporządku, bo u kumpla działo się dokładnie to samo, czyli komunikat o awarii. Także klawiature oddałem do wymiany. Poza tym, nawet po zmianie na starą, problem pozostał. Czyli dalej się restartuje zamiast wyłączać.

A mam takie pytanie: Czy może ten problem powstać przez sterowniki od karty graficznej? Bo może nie potrzebnie kombinujemy, i wystarczy zaistalować nowe sterowniki od grafiki.

Asterisk

(Marsmo) #11

Proszę - zostaw już te stery! :slight_smile:

Wczytaj się w moje poprzednie linki! Tam rozwiązanie masz jak na dłoni!Co najlepsze - to jaki by nie był powód, to rozwiązanie tam znajdziesz!

Innych przypadków w historii komputerów nie znaleziono.

Jak sobie nie radzisz z językiem - poproś jakiegoś lingwistę, lub wsadź tekst na translator online.

W większości przypadków (nie mówię, że we wszystkich) sprawę załatwia stronka http://www.roxio (podana uprzednio w odpowiednim kontekście)

(Souls Hunter 82) #12

Hehe, a wiesz że tonący brzytwy się chwyta. Przeczytałem te linki, ale powiem tak, co do tego Roxio to go nie posiadam. A co do artykułów z Microsoft-u to je przeczytałem, ale nie wnoszą do mojego problemu nic nowego :evil: . Ja już nie wiem, co mam zrobić.

Waterproof czasami rozwiązanie jest bliżej niż myślimy :slight_smile:

Pozdro

(Souls Hunter 82) #13

Dzięki ludziska za każdą okazaną pomoc, komp już się normalnie zamyka, i wszystko wróciło do normy. Nawet nie zgadniecie co zrobiłem :lol: . A mówiłem, że rozwiązanie jest bliżej niż myślimy :smiley: :smiley:

(fiesta) #14

Skoro poruszyłeś "pół" forum to wypadało by podzelić się z innymi w jaki sposób rozwiązałeś swój problem. Może to być pomocne dla innych użytkowników forum jak im się przytrafi coś takiego.

(Souls Hunter 82) #15

Sorki, ale z tego wszystkiego zapomniałem :oops: . Chciałbym wszystkim podziękować za wszystkie rady i porady :lol: . Ale jak już wspomniałem, że rozwiązanie znajduje się bliżej niż myślimy. Mój problem rozwiązałem w sposób następujący:

Zainstalowałem sobie nowe sterowniki do karty graficzne, i jak ręką odjął. Pozdro.