Problem z windowsem xp


(Piotrek Pawlowski) #1

witam,

od dwóch dni mam poważny problem z kompem. System: xp pro sp2. Komp jest świeżo po formatowaniu, ale strasznie sie muli. Kiedy chce włączyć go włącza sie bios itd i potem pokazuje się bluescreen i restart. Tak dzieje się 3-4 razy i dopiero potem włącza się (baaaaaardzo długo) system. Poza tym cały czas mam 100% użycia procesora, prawie przy każdym kliknięciu myszką zawiesza się, najprostsza instalacja programu gg czy winrar kończy się zawiechą, plik 1 gb kopiuje się z jednej partycji na drugą około 2-3 godziny :confused: Przy formatowaniu systemu sam proces formatowania trwa godzinę gdzie wczesniej trwało to parenascie minut. Proszę o pomoc!


(Ferdek31) #2

w biosie wszystko dobrze skonfigurowane? Wrzeć screena z Aidy lub Everesta dot. konfiguracji / FSB, pamięci, procesora itp /.


(Piotrek Pawlowski) #3

(Ferdek31) #4

wrzuć screena jak jest skoinfigurowana pamięć czyli opcja pLyta główna" / pod CPUID w zakładce "płyta główna".


(Dan667) #5

a próbowałeś jeszcze raz sformatować????może być problem taki ze jak instalowałeś winde to jakiś plik nie został skopiowany bo być może był problem z skopiowaniem tego pliku i to może być ten powód!


(Ferdek31) #6

A wcześniek przed formatem było wszystko dobrze? W konfiguracji fizycznej nic nie zmienialeś? tzn. dysk, pamięć itp.


(Piotrek Pawlowski) #7

tak, formatowałem 3 razy i nic nie pomogło :frowning:

http://lcs.net.pl/piotrek_p/2.JPG o to chodzi?

miesiąc temu kupiłem pamiec kingston 512 ale po tym wszystko dobrze chodziło. dopiero w piatek jak w biosie wyłaczyłem logo producenta biosu i prcesora zaczeło sie cos psuc, ale to chyba zbieg okolicznosci.


(Ferdek31) #8

konkretnie chodziło mi o to co jest niżej czyli płyta główna, a szczególnie opcje dot. pamięci.


(Piotrek Pawlowski) #9

(Ferdek31) #10

konfig masz dobry, zostaw jedną kość pamięci, pozostałe wyjmij, ale zrób to z każdą oddzielnie bo może być któraś uszkodzona, albo się mogą "gryźć" bo są różnych producentów, możesz także spróbować przełożyć w gniazdach i po każdej próbie zrób restart.