Problem z windowsxp!

(A) #1

:cry: Mam problem z windowsem Xp kidy łącze się do sieći przez modem po paru minutach wyskkuje ,że komputer zostnie autmatycznie uruchomiony ponownie prosze wyłączyć wszystkie programy i wylogować sioe ten proble pokazuje sie za każdym rzem co mam zrobić??Prosze pomuszcie mi błagam szybko :cry:

(Del15piero) #2

Na moje oko to nie problem z Windowsem raczej złapełeś wirusa o nazwie Blaster i to za jego sprawa komputer uruchamia asię pomownie co jakis czas.

(Emailnet) #3

ADIDADI.... nie za prędko z diagnozą ?>?? Może zapodałbyś koledze chociaż jakiegoś linka ????

No ale trudno... czynię to za ciebie....

Panie 111..... Przeskanuj kompa czymś takim.... http://download.pspolska.pl/epidemia/bl ... remove.com

POZDRAWIAM

(system) #4

Wejdz do Panel sterowania--->Narzędzia administracyjne-->Usługi--->Zdalne wywoływanie procedur (RPC)-->odzyskiwanie i tam masz 3 kategorie błędów ustaw wszystkie na uruchom usługę ponownie. :smiley: :smiley: :smiley:

(system) #5

Zainstaluj łatkę na blastera. Też mi się coś wydaje, że może to być właśnie on....BLASTER. Jak to nie pomoże przeskanuj jakimś antywirem.

Pozdrawiam

(moongoose) #6

Nie on pierwszy złapał to "coś"!!

To jest rzeczywiście Blaster - sam tego doświadczyłem - działa tylko na XP - tylko czy Artek zdąży ściągnąć tę łatę - ja walczyłem 3 dni i najdłuższy czas jaki miałem na połączeniu (mam Neostradę) był 40 sekund.

Artek jeżeli masz jakiegos kumpla, który ma 98SE i modem to ściagąj to u niego i potem wgraj u siebie - jak tak zrobiłem i jak ręką odjął !!

Pozdrawiam i życzę szybkiego zwalczenia "robala"

(system) #7

Chciałbym uściślić, że nie tylko pod XP. Bo zarówno użytkownicy systemu Win 2000, jak i również 2003 też mogą "złapać" Blastera. :slight_smile:

(Asterisk) #8

Czyli w systemach oferujących

zdalne wywoływanie procedur (RPC)

PS.

To draństwo :twisted: pojawiło się

na początku lata ub. roku

(Golden Finger) #9

Dobra rada dla każego kto złapie Blastera i będzie miał okno zamykania systemu. Należy w wierszu poleceń napisać komendę: shutdown -a to spowoduje zatrzymanie zamykania. W tym czsie można usuwać problem chociażby skanować programem usuwającym blastera, można zainstalować łatę do sytemu itd.

Po pewnym czasie okno pojawi się ponownie więc znów trzeba napisać shutdown -a . Póki Blaster będzie działał okno zamykania będzie się pojawiać.

Artek111 nie piszesz czy w ogóle masz jakiegoś Anty Wirusa, z tego co opisujesz wygląda jakbyś nie miał.

Pozdrawiam

(Mysio Pysio) #10

W przypadku złapania blastera najpierw zmieniamy komputerowi datę na wczorajszą (w prawym dolnym rogu ekranu jest zegarek na który klikamy 2 razy i zmieniamy)Wtedy nie musimy się już z robalem ścigać w ciągu 60 sekund. Jeśli uporamy się ze zmianą daty to dalej robimy tak:

http://www.voytek.enter.net.pl/msblast/