Problem z windowsxp!

:cry: Mam problem z windowsem Xp kidy łącze się do sieći przez modem po paru minutach wyskkuje ,że komputer zostnie autmatycznie uruchomiony ponownie prosze wyłączyć wszystkie programy i wylogować sioe ten proble pokazuje sie za każdym rzem co mam zrobić??Prosze pomuszcie mi błagam szybko :cry:

Na moje oko to nie problem z Windowsem raczej złapełeś wirusa o nazwie Blaster i to za jego sprawa komputer uruchamia asię pomownie co jakis czas.

ADIDADI… nie za prędko z diagnozą ?>?? Może zapodałbyś koledze chociaż jakiegoś linka ???

No ale trudno… czynię to za ciebie…

Panie 111… Przeskanuj kompa czymś takim… http://download.pspolska.pl/epidemia/bl … remove.com

POZDRAWIAM

Wejdz do Panel sterowania—>Narzędzia administracyjne–>Usługi—>Zdalne wywoływanie procedur (RPC)–>odzyskiwanie i tam masz 3 kategorie błędów ustaw wszystkie na uruchom usługę ponownie. :smiley: :smiley: :smiley:

Zainstaluj łatkę na blastera. Też mi się coś wydaje, że może to być właśnie on…BLASTER. Jak to nie pomoże przeskanuj jakimś antywirem.

Pozdrawiam

Nie on pierwszy złapał to “coś”!!

To jest rzeczywiście Blaster - sam tego doświadczyłem - działa tylko na XP - tylko czy Artek zdąży ściągnąć tę łatę - ja walczyłem 3 dni i najdłuższy czas jaki miałem na połączeniu (mam Neostradę) był 40 sekund.

Artek jeżeli masz jakiegos kumpla, który ma 98SE i modem to ściagąj to u niego i potem wgraj u siebie - jak tak zrobiłem i jak ręką odjął !!

Pozdrawiam i życzę szybkiego zwalczenia “robala”

Chciałbym uściślić, że nie tylko pod XP. Bo zarówno użytkownicy systemu Win 2000, jak i również 2003 też mogą “złapać” Blastera. :slight_smile:

Czyli w systemach oferujących

zdalne wywoływanie procedur (RPC)

PS.

To draństwo :twisted: pojawiło się

na początku lata ub. roku

Dobra rada dla każego kto złapie Blastera i będzie miał okno zamykania systemu. Należy w wierszu poleceń napisać komendę: shutdown -a to spowoduje zatrzymanie zamykania. W tym czsie można usuwać problem chociażby skanować programem usuwającym blastera, można zainstalować łatę do sytemu itd.

Po pewnym czasie okno pojawi się ponownie więc znów trzeba napisać shutdown -a . Póki Blaster będzie działał okno zamykania będzie się pojawiać.

Artek111 nie piszesz czy w ogóle masz jakiegoś Anty Wirusa, z tego co opisujesz wygląda jakbyś nie miał.

Pozdrawiam

W przypadku złapania blastera najpierw zmieniamy komputerowi datę na wczorajszą (w prawym dolnym rogu ekranu jest zegarek na który klikamy 2 razy i zmieniamy)Wtedy nie musimy się już z robalem ścigać w ciągu 60 sekund. Jeśli uporamy się ze zmianą daty to dalej robimy tak:

http://www.voytek.enter.net.pl/msblast/