Problem z wininet.dll, proszę o sprawdzenie loga

Witam,

od pewnego czasu nie działa mi żaden komunikator /gg, skype, MSN itd./, ani też przeglądarka IE oraz WMP, podejrzewam że pewnie coś jeszcze jakby szukać dalej…

Problem zawsze jest ten sam: gg czy IE od razu się zamykają i wyskakuje komunikat: “Wystąpił problem z aplikacją … i zostanie ona zamknięta” a błąd dotyczy wininet.dll. Podejrzewam, że może mieć to związek z problemem fałszywej tapety… Raz pojawiła mi się takowa, w rogu ekranu była ikonka unistall, to ją uninstalowałam i myślałam, że po kłopocie… nic bardziej mylnego. Przejrzałam dział dotyczący fałszywych tapet, ale żadnej nie rozpoznałam, ani też nie zauważyłam podobnych błędów w moim logu. Próbowałam przywrócić wininet.dll z płyty instalacyjnej, w cmd pojawił się komunikat: “rozszerzono bajtów 28683 do 601500 przyrost 109%” - czyli operacja się udała? Naprawiałam poprzez ewindo, ale problem nie zniknął.

To jest mój log:

Za pomoc z góry dziękuję :slight_smile:

====================================

Uwaga: Jak wklejasz loga to obejmuj go znacznikiem (tagiem) CODE lub QUOTE

Proponuje poczytać TEN temat i zobacz jaka jest prośba do userów wklejających loga.

Pozdrawiam kuz5

Ściągnij Windows Woorms Door Cleaner, odpal>>>zmień wszystkie znaczki z disable na enable>>>po użyciu narzedzia wymagany jest reset kompa.

start>>>uruchom>>>services.msc>>>zatrzymaj i wyłącz hpdj

1.Startujesz do trybu awaryjnego

2.Wyłanczasz przywracanie systemu (tylko Me/Xp)

3.Kasujesz wpisy w HijackThis

4.Kasujesz pogrubione pliki/foldery

5.Dajesz nowy log z hjt + log z Silent Runners

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź :slight_smile: to są moje nowe logi:

start>>>uruchom>>>services.msc>>>zatrzymaj i wyłącz hpdj

skasuj w hjt:

wyczyść katalog temp

Przeczyść rejestr np. programem jv16 PowerTools 1.3.0.195

wszystko zrobiłam, rejestr wyczyszczony, dalej zgłasza problem z wininet.dll

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pod nazwą FIX.REG

Usuwasz ręcznie z dysku (o ile będzie) folder:

C:\Program Files\ ShopperReports

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

zmagań ciąg dalszy… :slight_smile:

Bieniol zrobiłam tak jak napisałeś :slight_smile: FIX.REG dodany do rejestru :slight_smile: jeśli chodzi o winninet.dll to tak jak już pisałam próbowałam go odzyskać z płyty CD Windowsa, ale nic to nie pomogło… :?

Użyj SmitfraudFix

Użyłam SmithraudFix… niestety nic… :frowning:

pytanie takie nie padło :frowning: