Problem z winXp po podlaczeniu dysku do innego kompa z win98

Witam.

Problem z Windowsem xp po podłączeniu dysku do innego komputera z Windowsem 98 SE.

Najprawdopodobniej usunął sie bootloader ale nie jestem pewien.Po uruchomieniu komputera pokazuje sie okno biosu i potem czarny ekran na kilka sekund i komputer sie restartuje.

Proszę o szybkom pomoc. :smiley:

Hmm, nie jestem pewien ale albo bootloader(chociaż powinno jakoś to zakomunikować) albo może problemem jest format plików Ntfs ?? Albo zworki źle po ustawiane i bootloader nie może wystartować ?

Zworki są na pewno dobrze. Obie partycje są w NTFS.

Z tego co się dowiedziałem Windows 98 Se ntfs nie odczytuje/zapisuje więc coś musiałeś pokręcić. Zrób mały test, odepnij ten nowy dysk i zobacz czy zadziała. Jak zadziała no to zworki zapewne, pozamieniaj. Jak nie no to sobie nachrzaniłeś i chyba jedynym wyjściem jest reinstalacja. A dane można odzyskać(chyba) przez jakiś linuxowy LiveCd ;-).

Pozdrawiam putineq.

To na bank o to chodzi 98 nie widzi dysku pod ntfs.

A co do odzyskania danych to pod xp zapewne dysk chodzi poprawnie i nie potrzebna bedzie reinstalka :wink: ewentualnie bootloadera trzeba będzie naprawić.

Odłańczając dysk z win.98 straciłeś sektor startowy ,uruchom XP z płyty CD i napraw go .

Sorki, ale dysk jest uszkodzony fizycznie :frowning: i daltego nie chcial sie uruchomic.Dziękuje z wasze porady.