Problem z wirusem przy starcie systemu


(Glock 95) #1

Witam. Mam pewien problem z zapewne jakimś wirusem, a że jestem zielony to nie wiem co robić. Niedawno zachciałem zainstalować grę Dragonica, która korzysta z GameGuard (program antyhakerski). Dużo jest złych opinii o tym programie. Nie wiem, czy to z tego powodu, ale zawsze przy włączeniu komputera Avast krzyczy, że zablokował szkodliwą stronę (mimo tego, że nie włączyłem przeglądarki). Dzieje się to zaraz po pojawieniu się pulpitu przy włączaniu systemu. Czy to jest wirus? Avast pisze:

URL: http://www.amonetization.com/update.php

Infekcja: URL:Mal

Jak temu zaprzestać?

Pozdrawiam!


(Acorus) #2

Pokaż logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html


(Semtex) #3

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Glock 95) #4

Oczywiście, post już poprawiony, przepraszam :slight_smile: Nie bardzo się znam na tym, mam po prostu kliknąć na “Skanuj”?


(Acorus) #5

Tak.


(Glock 95) #6

Skan wykonany. Oto logi:

OTL: http://www.wklej.org/id/1165174/

Extras: http://www.wklej.org/id/1165176/

Dodam jeszcze, że Avast znowu wykrył zagrożenie ze strony http://www.amonetization.com/update.php dosłownie przed sekundą, mimo, że komputer jest włączony cały czas, nie wchodziłęm na żadne strony.


(Acorus) #7

Odinstaluj IObit Apps Toolbar v8.1,Deinstalator Strony V9.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Skan(Szukaj) a następnie Clean(usuń) (w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż nowy OTL.txt


(Glock 95) #8

IOBit Apps Toolar wywaliłem, ale Deinstalator Strony V9 nie mogę znaleźć, mam odkryte wszystkie pliki i foldery, wyszukiwałem i nic. AdwCleaner użyty, usunął klucz V9, co widać poniżej:

Log z AdwCleaner: http://www.wklej.org/id/1165229/

OTL: http://www.wklej.org/id/1165259/

Extras: http://www.wklej.org/id/1165261/


(Acorus) #9

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”


(Glock 95) #10

Zrobiłem jak mówiłeś, wykonałem skrypt, sprzątanie w OTL, szybki scan Malwarebytesem, oto co wyszło:

OTL: http://www.wklej.org/id/1165349/

Extras: http://www.wklej.org/id/1165354/