Problem z włączaniem komputera

(Jakub2000d) #1

Zaraz po włączeniu komputera wyskakuje informacja no any devices exist po czy komputer się restartuje i od nowa ten błąd.

(Bogdan_G) #2

To odepnij od zasilania, otwórz obudowę, na kilka minut wyjmij baterię CMOS. Potem po podłączeniu i uruchomieniu, może wywoła panel bios potem opcje uruchamiania i przywrócenia do ostatniej dobrej konfiguracji. A jeśli nadal no any devices exist, to przepnij zasilacz na jakiś stary, ale sprawny.

(Jakub2000d) #3

Czyli to problem z zasilaczem?

(Bogdan_G) #4

Skoro urządzenie nie działają, to samo się narzuca - problem z zasilaniem, aczkolwiek może to być wynikiem uwalenia biosu. Na siłę ponad 5 lat temu chciałem wgrać gamejack, bo chciałem ratować gry PS na płytach. Przy próbie instalacji pojawiły się ostrzeżenia o możliwym uszkodzeniu komputera. Ale ja twardo, więc pojawił się tylko komunikat essentialsa, potem czarny ekran. Nic nie działało. Żadne urządzenie, w tym napęd, czy klawiatura, żeby uruchamiać jakąkolwiek naprawę. Zasilacz był dobry, ale komputer zarżnięty i warsztat go leczył.

Po prostu nie wiem, co robiłeś, zanim dostałeś blachę od komputera. Weź głęboki oddech i napisz po kolei, co robiłeś…

(Jakub2000d) #5

Wtedy nic nie robiłem wyłączyłem komputer i następnego dnia nie chciał działać

Wspomnę że czasami mi komputer zawieszał się a na ekranie były takie kolorowe kropki czy co to było

(Bogdan_G) #6

Objawy wskazują na uszkodzenia karty graficznej, a uszkodzenia mogły powstać z przegrzania, za dużego podkręcania lub, czy z powodu zasilacza (za słaby, zepsuł się).

(Jakub2000d) #7

Mi się wydaje że to zasilacz bo system juz zaczyna się ładować i nagle po prostu się wyłącza

Dzięki za pomoc

(Bogdan_G) #8

Masz stary komp? W obudowie odepnij od zasilacza stację dyskietek, jak ją masz i wyjmij taśmę od stacji dyskietek do mobo. Oczywiście wpierw odepnij zasilanie z sieci. Odłącz zbędne urządzenia z USB.

A swoją drogą, to jaki masz zasilacz?

(Jakub2000d) #9

Mam logic-500atx 12v 2.2 compatybile

(Marcin1025) #10

Zasilacz z czarnej listy i to on może być winowajcą tego problemu

(Jakub2000d) #11

Jakiej czarnej listy

(karwan00) #12

_ Czarna lista zasilaczy, czyli nie bierzemy nawet z dopłatą: _