Problem z włączeniem komputera, nie chce załadować Windowsa

(Zwiru666) #1

Witam! Mam pewien kłopot, mianowicie, zdarzyło mi się kilka razy, że w trakcie ładowania się Windowsa komputer się zawieszał.. Mam win 7 i zawiesza się w momencie kiedy wyświetli się okienko i po tym momencie powinno nastąpić załadowanie pulpitu lub strona do wpisania hasła. 3 razy zdarzyło się że pulpit się nie załadował, konieczne było uruchomienie go ponownie z dokonaniem naprawy... Wydaje mi się również ze nawet kiedy się załaduje trwa to nieco dłużej niż wcześniej. Ma ktoś pojęcie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Kłopot z systemem czy może sprzętowy ? System mam oryginalny.

Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem mój problem. Z góry dzięki za pomoc !

Pozdrawiam :slight_smile:

(Semtex) #2

Opisz w jaki sposób się to objawiło, jak wyglądał ekran, czy był czarny z kursorem ??

(Zwiru666) #3

Wiesz co nie było żadnego czarnego ekranu ani żadnej innej nietypowej sytuacji, normalnie wyłączyłem kompa wieczorem, włączyłem rano i się nie załadował...zresetowałem i miałem dwie opcje, uruchomić normalnie lub z naprawą.. dałem uruchom normalnie i znowu nie chciał go załadować, więc jeszcze raz, tym razem z naprawą i poszło... niemniej jednak kilka dni później znowu miałem taką sytuacje. A dziś np włączyłem, wyleciało ładnie okienko, po chwili przeskoczyło na czarny ekran i już myślałem ze znowu nie będzie się chciał załadować, no ale poszło ... Ale tak jak powiedziałem 3 bądź 4 razy nie załadował Windowsa, tak sam z siebie, bo jak wspomniałem nie było żadnej nietypowej sytuacji, typu zawias, czarny ekran itp.. Był blue screen o którym pisałem w innym temacie ale jemu chodziło o plik sterownika do karty graficznej, już przeinstalowałem i BS nie wyskakuje ... póki co :wink:

Po jednym z uruchomień sprawdziłem rejestr naprawy którą wykonał, nie jestem w stanie dokładnie jej przytoczyć ale chodziło mu o jakąś konfiguracje plików systemowych ...

a tak w ogóle to w tym miejscu nie chce iść dalej http://wstaw.org/w/418/

(Damian True) #4

Instalowałeś coś ostatnio ?

(Zwiru666) #5

No pewnie kilka rzeczy zainstalowałem, trudno mi sobie przypomnieć w czasie czy aby bezpośrednio przed coś instalowałem. Sam wiesz, że na kompie to się co chwile coś instaluje. Nawet jeśli to i tak instaluje rzeczy których już wcześniej używałem i nie było z nimi nigdy kłopotu. Co do samej sprawy to zrobiłem mały porządek takim ciekawym programem TuneUp. Sprawdził mi dysk C i sam wolumin Windows i nie wykrył tam żadnych błędów, zoptymalizował też nieco działanie systemu przez usunięcie pewnych błędów w tym również dotyczących włączania i wyłączania komputera. Tak więc zobaczymy co z tego będzie, miejmy nadzieje, że się poprawi. W razie co będę szukał rozwiązania dalej :slight_smile:

(Damian True) #6

Jak się powtórzy to przejedź jeszcze Ccleaner i http://www.franmo.pl/ -odkurzaczem :wink: