Problem z włączeniem komputera po wyjęciu kości ram

Witam , otóż mam taki problem , chciałem koledze wymienić kość ram ale nie pasowała i chcieliśmy z powrotem włożyć starom kość ( DDR2 ) ale komputer już nie chce się włączyć cały czas piszczy :smiley: próbowaliśmy wsadzić obok kość ale to sam , może ktoś z was wie co może być przyczyną i jak włączyć teraz komputer :smiley: :?:

dociśnij starą kość

Dociśnięta na maksa :smiley:

zresetuj bios, może zasilacz siadł? jaki masz (marka i model)

a jaką kość próbowałeś wsadzić ?? zresetuj bios może kolega miał podkręcony sprzęt…

to już przesada, wszędzie winę za kłopoty (nawet gdy dźwięki wydawane przez głośniczek świadczą o błędnym zamontowaniu lub konfiguracji pamięci)

ponosi zasilacz, to jakaś fobia chyba …

piotrekplay pisze przecież że to kolegi sprzęt , zasilacz nie padł , kompa raczej nie miał podkręconego , komputer jest stary , a jak zresetować bios :?: jak to sie robi :?:

Poz.

za pośrednictwem zworki znajdującej się obok baterii (z podpisem Clear CMOS) albo wyjmując ową baterię (przy odłączonym równocześnie kablu zasilania)

kolega ma stary sprzęt a z pod twoich palców pojawia się informacja o DDR2? dziwne… przekombinowaliście :stuck_out_tongue:

DDR 2 to ja miałem ona mi inną kość , sorki za pomyłkę :?

a mógłbyś dokładniej :?: co to est ta zworka :?

BTW A jak to nie pomoże :?: są inne sposoby :?:

lepiej zapomnij o zworkach a zlokalizuj baterię (napewno poznasz) wyjmij ją i odłącz kabel zasilający od gniazdka (ten czarny)

Zresetowanie biosa nic nie pomogło :? Są jakieś inne sposoby :?:

Musi pomóc chyba, że to nie RAM. Odłącz kabel zasilający komputer i wyjmij baterię na ponad 2 minuty. Sprawdź w instrukcji płyty głównej co oznacza ten pisk.