Problem z włączeniem komputera pomocy.. :(

Mam problem bo czyściłem komputer z kurzu. Wiatraczek na procesorze procesor wiatraczek w skrzynce od zasilania i ogolnie płyte golowna i obudowe. Teraz nastał problem miał chodzić szybciej a teraz nie chce sie włączyć to znaczy naciskam power trwa kilka sekund pojawia sie win xp z ladowaniem i się wylacza i nie wiem czego to jest wina szukałem czy czegoś nie podłaczylem albo podloczylem na odwrot i wszystko jest tak jak bylo. Komputer w zeszłym roku kupowany. Prosze o pomoc z gory dziekuje.

Przed czyszczeniem komputer działał poprawnie ?

Sprawdź podłączenie wszystkich podzespołów i przewodów. Wyjmij kartę graficzną i pamięci RAM i wsadź z powrotem. Czasami takie zabiegi pomagają.

Ściągałeś cooler z procesora ?

Jeżeli tak, to czy nałożyłeś świeżą pastę termoprzewodzącą ? Może procesor się przegrzewa. Sprawdź temperatury w BIOSie.

Hmm…wyjmowalem juz wszystkie podzespoly i w gole moze to cos z procesorem…bo go wyjmowalem i tez czysicilem a nie mam tej pasty termoprzewodzaca to duzo dziala ?? a nie zdaze zobaczyc jaka jest temperatura w biosie bo juz mi zdazy sie wylaczyc. hmm…ta blacha ktora chlodzi procesor z wiatraczkiem bo to 2,2 core duo to musi miec super chlodzenie chyba odlega od procesora troche lata to moze stanowic duzy problem ??

To stanowi bardzo duży problem.

Cooler (radiator + wentylator) powinien solidnie przylegać do procesora.

Pasta termoprzewodząca powinna być obowiązkowo zastosowana.

Pasta termoprzewodząca wypełnia mikroszczeliny w powierzchni procesora i radiatora, co zwiększa wydajność odprowadzania ciepła od procesora do radiatora o nawet kilkadzisiąt procent.

Wyłączanie komputera jest na pewno spowodowane przez przegrzewający się procesor.

Sprawdź jeszcze, czy wentylator w zasilaczu działa.

Jaki posiadasz zasilacz (producent, model) ?

Gdze moge dostac tą paste termoprzewodzaca i jaki to koszt ?? ile tej pasty uzyc i gdzie moge ja dostac? zasilacz prawdopodobnie jest sprawny wiatraczek dziala wiec niby jest okej producent: intel a model : DC-AAA-05

Nakładanie pasty termoprzewodzącej na CPU, polecane pasty

Pastę termoprzewodzącą dostaniesz w każdym sklepie komputerowym.

Swoją drogą, zasilacz do wymiany.

Podaj resztę konfiguracji sprzętowej komputera (karta graficzna, płyta główna, pamięć RAM), a doradzimy Ci, jaki zasilacz będzie dla Twojego sprzętu dobry.

Dzieki Ci seba86mu komputer juz sie wlaczyl wiatraczek z radiatorem byl zle podlaczony caly latal teraz jest juz wszystko okej wlaczyl sie tylko ze bedziesz sie szybko przegrzewal dla tego bede musial kupic jak najszybicej ta paste termoprzewodzaca;) milego wieczorku zycze pozdrawiam i dziekuje jeszcze raz =] a jeszcze pytanko czy trzeba miec tą paste ?? Komputer jest wlaczony ok 5-12 godzin dziennie nie jest nic podkrecone wszystko jest we fabrycznych ustawieniach to potrzebna jest ta pasta czy mozna to sobie odposcic ?

groszek2508 , gdyby nie była potrzebna to nie nakładano by jej na procesor :stuck_out_tongue:

Jeśli chcesz, aby procesor pracował wydajniej i przy większych obciążeniach nie przegrzewał się to jednak radzę zainwestować w pastę, a jest to wydatek rzędu kilku groszy :wink: Więc zainwestować warto :slight_smile:

Sprawdź sobie temperaturę w biosie podzespołów dla płyty to tak 30 stopni proca do 40 i dysku do 35, jeżeli masz zbliżone wartości to jest wszystko wporzadku.

Ja tu podejrzewam winę w oprogramowaniu. Szkoda że nie masz linuxa czy innego OS’a tak byś mógł sprawdzić czy pod nimi ci się restartuje.Wiem sprawdz czy pod gparted robi sie res.Jak nie to wina trefnego windowsa