Problem z Wlaczeniem Komputera POMOCY!

No to pechowy z Ciebie gość, ale do trzech razy sztuka.

PS Obecna płyta też jest na Intelu P35.

Pierwszy raz słyszę nazwę quiet pc, lepiej było zamówić modecoma mc lub chiefteca, eventualnie cosaira lub pentagrama.

750W (mocy chwilowej), te 400-450 (może 500W) mocy rzeczywistej może będzie miał.

Na przyszłość: http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

W instrukcji podali min 400W, powinien wystarczyć.

Zeby nie bylo nieporozumienia, zasilacz w linku (450W) to zasilacz ktory obecnie posiadam. Zasialcz 750W to zasilacz ktory zamowilem i ktory mam dostac.

Wiemy :smiley: . A nie możesz skombinować innego zasilacza, np z komputera przy którym siedzisz? :grab:

hehe…siedze Przy laptopie…i obawiam sie ze zasilacz/bateria z Laptopa moze okazac sie troszke slaby :D:D:P:P:P

No to pech pozostaje praca, telewizor i :nauka:

Jak rozwiążesz problem, daj znać co było przyczyną.

Mysle ze w przyszlym tygodniu rozwiaze problem, a wtedy dam znac co tak bardzo mu dokuczalo.

Pozdrowienia z Aberdeen :wink:

niestety po wyminie zalicza z 450W na 750W, problem ni zniknol;/ jeszcze jakies pomysly?? ;/

W dniu 13.05.2008 , o godzinie 17:21 został dopisany post przez Admin17

:cry:

Rozbierz komputer na części i złóż go na nowo. Płyta mogła ulec uszkodzeniu lub też była uszkodzona. Spróbuj jeszcze raz, tego co było pisane wcześniej, czyli czy działa i daje sygnały na głośniczek sama płyta+procek i chłodzenie.

Czy procka tez mam rozbierac? tzn zdejmowac chlodzenie i wyciagac go z socketa?

Nie, tego nie. płyta+procek i chłodzenie zostaje. Sprawdź tylko podłączenie chłodzenia. Gdy wciśniesz wtyczkę w inne gniazdo niż przewidziane, komp nie ruszy.

Podłącz głośniczek, kabelek od przycisku włączania, kabel zasilający ATX20/24 oraz dodatkowe 4/8 PIN. Zresetuj jeszcze raz bios (nawet wyjmij bateryjkę na pół godziny) i włącz komputer.

ok sprawdze to jeszcze raz.

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 15:18 został dopisany post przez Admin17

Rozlozylem komputer i poskladalem go ponownie. Po zalaczeniu go tylko z podlaczonym procesorem, slyszalne sa 3 beepy ktore sie powtarzaja, jeden dlugi i dwa krotkie. Z tego co mi wiadomo to oznaczaja brak pamieci RAM. Po zalozeniu kosci 2GB DDR2 800mhz Win-chip, wszystko rusza jak zawsze ale juz niestety nie slychac zadnego beepu. Zalozylem rowniez inna kosc 512MB DDR2 PC2-4200Hynix i efekt ten sam, zero beepow, cisza.

Niekompatybilne moduly RAM??? ;/

Sam juz nie wiem …

Obsadziłeś tylko gniazdo najbliżej procesora (żółte)?

Ewidentnie nie może wykryć pamięci.

Wyciągnij bateryjkę. Znajdź zworkę CLRTC (pod baterią). Przełóż ją na piny 2-3 i trzymaj około 10s, potem wróć na piny 1-2

Włóż baterię.

Wyciagnolem zworke, wlozylem spowrotem, bez zmian.

Chyba ze zle to zrobilem. Juz zaczynam watpic w siebie. Zrobilem to na wylaczonym komputerze, po ponownym wlozeniu zworki i bateri, nadal nie slychac zadnych beepow. :frowning:

W dniu 16.05.2008 , o godzinie 18:40 został dopisany post przez Admin17

Problem nareszcie zostal usuniety, oddalem kompa do servisu. Okazalo sie ze po przebudowie komputera( rozlozenie i ponowne zlozenie) komputer dziala. Bez szwanku. wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku ;/;/ co okazalo sie bardzo dziwne dla mnie jaki i dla obslogi punktu servisowego ;/ Poza tym byl poruszony aspekt typu…ze plyta nie moze miec styku z obudowa? :?: cos takiego.

Dziekuje wszystkim za pomoc i do nastepnego razu ;):wink:

Bo wiesz trzeba ją było przestawić na 1-2 jak była na 2-3 a nie wyjąć i włożyć bo to nic nie daje.