Problem z wlaczeniem komputera

Witam, dzisiaj rano jak chcialem wlaczyc komputer wyskczylo mi okno i byly opcje do wyboru"Uruchom w trybie awaryjnym",“uruchom system windows normalnie” noi myslalem ze trzeba poprostu wcisnac te 2 noi windows zacza sie ladowac a potem od nowa i tak w kolko, wszedlem w tryb awaryjny i oszyscilem troche dysk c bo bylo tam zaledwie kilka mb wolnego i myslalem ze to pomoze to nic nie dalo teraz jak prubuje nacisnac ktoras z tych opcji nic sie nie dzieje i komputer sie jakby zawiesza ;/ nie da sie go wlaczyc ani nic formata nie moge zrobic bo mam tam wazne pliki firmowe

ps. na komputerach znam sie bardzo kiepsko jak ktos moze pomoc to niech wytlumaczy bardziej dokladnie, z gury dziekuje

Pliki możesz przegrać, włączając komputer z Linuksa live-cd (wersja uruchamiana w płyty CD) no knoppix. Dane przegraj wtedy na pendrive

Potem.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

Jak nie zadziała, przywróć system (punkt 2 lub 4): http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=58

zrobilem to co napisales ale ten ostatni krok nie da sie zrobic bo jak wybieram jakas opcje"tryb awaryjny"z wierszem polecen czy cos wystarczy ze wybiore i sie zawiesza ;/ co robic prosze o pomoc ;/

Przywróć system z konsoli odzyskiwania, czyli punkt 4.

O ile sie nie myle tam trzeba wyjmowac dysk i cos takiego ja w takie rzeczy nie moge sie bawic iz rodzice twierdza ze cos popsuje i nie mam dostepu do drugiego komputera no jefynie laptop z którego teraz pisze ;/

ps. wiem ze duzo oczekuje ale nie znam sie i czy moglby ktos mi to wytlumaczyc bo z tych linkow zabardzo nie czaje oco chodzi ;/

Dodane 25.01.2009 (N) 13:47

prosze niech ktos pomoze nie mam pojecia co robic ani cierpliwosci prosze o szybka pomoc

Arcorn , wcale nie trzeba wyjmować dysku…

wytlumacz mi jak mam to zrobic bo jestem zieloy w tych sprawach prosze…

Masz tam wszystko dokładnie opisane, nie ma tu nic do tłumaczenia.