Problem z włączeniem komputera

Mam taką sprawę. Komputer był włączony i ustawiłem go w stan wstrzymania, ale w międzyczasie przyszedł ktoś i próbował go włączyć(nie wiedział, że komputer jest na sleep) i poruszał myszką-nic nie dało

nacisnął przycisk power nic

zresetował twardym resetem nic

Komputer przestał reagować na polecenia.

Dioda w płycie głównej, która zawsze się świeciła jak był włączony zasilacz nie świeci się.

Proszę o pomoc!! Co z tym zrobić !!

Możliwe że spalił się zasilacz.

Jeżeli masz taką możliwość podmień go.

może bateria z płyty głównej wyczerpała się? jak tka miałem to taka sama sytuacja, myślałem że spalone j.w. ale wymieniłem baterię i spoko ;]. (warto spróbować najpierw bo bateryja kilka zł, zasilacz no…)

“wyczerpała się” ?

jeżeli nic ci się na płycie gł. nie świeci to oznacza tylko i wyłącznie brak prądu a co za tym idzie, spalenie zasilacza…

e, a po ilu wyłączaniach z listwy średnio może się zasilacz zepsuć ?

Wymieniłem zasilacz na inny i dokonałem resetu biosa ale to nic nie dało. Komputer co prawda się włącza, ale nie włącza się monitor i słychać jakieś dziwne piknięcia i nie da się wyłączyć guzikiem power tylko wyłączając zasilacz.

Jak to naprawić??

Pomocy!!

opisz te “piknięcia”, bo to ważne…

myślisz że jak bios np. utrzymuje godzinę i nie które dane bez zasilania nawet przez tygodnie? ma taką baterię, płaską, mogę podać parametry. tak dziwnie piszczy ze środka? mi tez piszczało. i wymieniłem tą baterię. i mam. wystarczy uwierzyć^^ choć to też może być nie to ale jednak zaprzeczam jakobym nie wiedział co pisze bo wiem co pisze^^

Już sobie z tym poradziłem. Okazało się, że był po prostu zakurzony Ram i dlatego nie działało. (Zasilacz też był spalony). dzięki za odp. temat zamknięty