Problem z włączeniem monitora + ładowaniem widows'a

Witam!

Zwracam się z zapytaniem, mam niemały problem:

Od jakiegoś tygodnia cieżko mi uruchomnic kompa, tzn: na początku był problem z monitorem- przy wł. kompa nie było tego cyknięcia monitora i monitor nie reagował… = nie włączał się.

przełożyłem kartę grafiki kolegi do mojego kompa, a swoja do jego i wszystko działało…;/

Monitor raz działał raz nie ale sprawdziłem go i jest ok.

windows (xp) ładował ale problem->> zawieszał sie po zalogowaniu (do windowsa, (ani myszka ani klawiatura nie działał) lub w trakcie logowania windowsa wiec reset .

czasami sam sie resetował także.

pojawiały sie komunikaty typ : floppy disc(s)

lub białe litery na niebieskim tle informujące aby sprawdzić ost. zainstalowany sprzęt (ale nie mam szansy uruchomic windowsa).

Generalnie nie wiem co robić, co jest przyczyną… i jak to rozwiązać, nie mogę sie zalogowac w ogole i czegokolwiek na kompie zrobic;/

…Jestem w trakcie pisania pracy mgr i dlatego zwracam się o pomoc.

wielkie dzięki z góry za cenne informacje!

pozdro- Przemek_

nie jest przypadkiem włożona dyskietka do napędu?

nie, dyskietki w napędzie nie ma…:slight_smile:

włóż dyskietkę, sformatuj. Ps jakiego używasz antywirusa i jaki Windows?

antywirus: norton 2004, a windows xp,

czy na pewno trzeba formatowac dysk?

nie jestem pewien czy to na pewno tu tkwi problem…

a w trybie awaryjnym się uruchamia?

niestety, podczas uruchamiania w trybie awaryjnym pojawia sie komunikat (biale napisy na niebieskim tle) aby zresetowac komp. i sprawdzić ostatnio zainstalowane programy (jesli komunikakat pojawia sie pierwszy raz) a jesli kolejny to pozmieniac cos w biosie ( nie znam na tym)…

otwórz nortona >opcje(options)>Auto Protect>Advanced>odznaczasz Scan all removable media every time is mounted i odznaczasz Scan floopy disk A

przywróć fabryczne ustawienia biosu, możesz spróbować odpiąć taśmę od tej nieszczęsnej stacji dyskietek, aby upewnić się, że ona powoduje problem

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 11:33

gdyby Ci się udało uruchomić system wyłącz antywirusa całkowicie

problem jest w tym, ze w ogole nie moge uruchomic komputera (nie ładuje sie windows) zwiesza sie podczas ładowania, a jak juz sie zaloguje to zawiesza sie i nic nie moge zrobic na komputerze…

teraz pisze z komputera w pracy…

spróbuj zrobić jak Ci napisałem przywróć fabryczne ustawienia biosu i odepnij stację dyskietek, może być konflikt między nią i kartą graficzną jak chcą korzystać z jednego przerwania

ok, Dzięki Marek624!

Tak zrobię i zobaczę co bedzie,

PS. znajomi sugeruja ze moze tez to byc problem z płytą głowną… lub dyskiem.

Nie znam sie za bardzo na tym dlatego pytam i dzieki za pomoc!

oczywiście, że może tak być, ale trzeba szukać najprostszych rozwiązań, ale skoro na kolegi karcie działało to powinno być dobrze tylko u Ciebie przypuszczam, że występuje jakiś konflikt sprzętowy albo coś ze sterownikami, gdyby Ci się udało uruchomić kompa napisz pmyślimy co dalej robić

ok,

po pracy (wieczorem) sprawdze czy dziala i tak czy inaczej dzis (lub najpozniej jutro) napisze jaki był efekt.

Złączono Posta : 09.09.2006 (Sob) 13:07

wiec zrobilem tak jak pisałes i nic…

nic sie nie zmienilo,

obawiam sie czy to pezypadkiem nie dysk lub płyta główna…

nie wiem juz jak to sprawdzic