Problem z włożeniem RAM

Witam wszystkich. Najpierw przedstawię mój słaby komputer, a później przejdziemy do problemu:

Płyta główna - HP D530 SFF

Karta graficzna - ATI Radeon HD3450 256 MB

Procesor - Intel Celeron CPU 1x 2.40 Ghz

RAM- 1 GB (4 kostki po 256 MB (każda inne taktowanie))

Dysk - 40 GB (niewiem jaka nazwa)

Gdy kupiłem ten komputer, miał 768 MB RAM, ten sam procesor i kartę graficzną zintegrowaną (96 MB). Otóż chodzi o to, że chciałem go trochę stuningować :wink: Kupiłem właśnie kartę ATI Radeona, 2x 1 GB DDR 400 Mhz i już miałem kupywać procek intel Pentium, ale tu nie o procek chodzi. Sęk w tym, że gdy wkładam te RAM’y do komputera, on zaczyna piszczeć i monitor nie odpala. Czytałem dużo o tej płycie i powinny pasować, tymbardziej, że wejście napewno jest DDR a jedna z tych 256 MB ma taktowanie 400 Mhz. Robiłem już chyba wszystkie możliwości - czyszczenie wejść, wyłączanie od prądu podczas wkładania itd… pozostało już chyba tylko zrobienie coś w BIOS’ie ale mam wersję 786B2 v1.11 i niewiem zbytnio o co w niej kaman :stuck_out_tongue:

  • drugie pytanie: Moglibyście powiedzieć za ile on by na części poszedł?? xd

EDIT:

Próbowałem każdej po kolei do każdego slotu wkładać i nic ;/

Nie sprawdzałem, ale może płyta obsługuje max 2 GB RAM, więc włóż tylko te 2 kości po 1 GB i sprawdź czy komputer ruszy.

Ewentualnie włóż je nie do dwóch sąsiednich slotów, tylko do 1 i 3.

Albo tylko jedną kość 1 GB (w celach sprawdzenia, czy ona jest sprawna), potem tak samo sprawdź drugą.

Milpog97 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Czy nie lepiej kupić inny komputer.

Ten Twój HP SFF jest przeznaczony do prac biurowych i posiada słabej mocy zasilacz.

Tego typu komputery nie nadają się za bardzo do rozbudowy.

Z pamięcią RAM DDR1 często są kłopoty.Np. niektóre nie współpracują z chipsetami Intela.Pamięci trzeba tak kupować,aby była możliwość zwrotu.

Tytuł tematu np. “Jakie RAM-y do komputera HP D530 SFF” albo “Rozbudowa komputera HP D530 SFF”.

Specyfikacja:

http://h18002.www1.hp.com/products/quickspecs/11632_div/11632_div.HTML

Zasilacz: 185W Power Supply

Pamięć: max. 4 x 1GB

Inne informacje i oprogramowanie:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … nvOID=1098

BIOS aktualny to:

(786B2 BIOS) 2.44 Rev. A (14 sie 2008)

z tego co wiem to ten komputer obsługuje 4 GB (max) - DDR SDRAM - 333 MHz - PC2700

gmerson

Czyli zostaje go sprzedać? Ok. Znów dwa pytania :stuck_out_tongue:

Pierwsze - Ile mógłbym za niego dostać w całości? A ile na części?

Drugie - Nigdy nie sprzedawałem części komputerowych więc, są jakieś sklepy które je skupują?

eddie71

Właśnie mam już na oku dobry komputer, tylko musze jeszcze trochę dorobić, oto jego parametry:

Procesor - intel Pentium dual core e5200

RAM - 4 GB

Dysk twardy - 500 GB western digital

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 9500 GT 1 GB (chłodzona pasywnie)

Wyceniony na 850 zł - wart tyle?? ;]

Celeron G530/540/550 + tania płyta na chipsecie H61 + 4GB RAM DDR3 + 500GB dysk + Aerocool VP-450 (wszystko nowe, normalnie ze sklepu z pełną gwarancją) to koszt ~720 zł. Nawet dokładając do tego używaną 9500GT (ale lepiej poszukać czegoś lepszego) łączny koszt (z wysyłkami) nie przekroczy 850 zł. Zostaje tylko kwestia obudowy, ale to już mały problem. Podsumowując, za tyle na pewno się nie opłaca, skoro można mieć nowe, wydajniejsze podzespoły (ten Celeron jest na poziomie C2D E8400), a przy okazji dużo bardziej przyszłościowe.

freedom

Wszystko fajnie tylko tyle, że musiałbym po kolei czekać na każdą część i nie umiem składać komputerów, a tu mam od ręki :slight_smile:

No właśnie nie, bo wszystko prócz karty graficznej jest z jednego sklepu, wystarczy, że kupisz też u nich jakąś tanią obudowę, a wszystko przyjdzie już złożone. Owy Celeron posiada zintegrowany układ graficzny, więc skrzynka będzie od ręki gotowa do działania. Później wystarczy dokupić tylko jakąś używaną kartę i ją zamontować lub poprosić kogoś o to. Naprawdę w takiej kwocie się nie opłaca, skoro możesz mieć wszystko (prócz karty) nowe, wydajniejsze, przyszłościowe i na pełnej 2 - letniej gwarancji.

Ok, skoro mówisz, że tamten jest nie warty to znalazłem innego, oto jego parametry:

Płyta Głowna - Gigabyte GA-MA74GM-S2H

Procesor - AMD Athlon II X2 245 (2 CPUs), ~2.9GHz

Karta Graficzna - Sapphire Radeon HD 4850, 1 GB GDDR3

Pamięć RAM - GoodRam 2x2GB DDR2 800 MHz

Dysk HDD 500 GB

Zasilacz Mustang ATX KY-450W

Nagrywarka DVD Pioneer

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster 5.1 VX

A ten warty za 700 zł? :slight_smile:

Poraz kolejny kuleje zasilacz…