Problem z wolno działającym komputerem

(Banan Pawel) #1

witam jakoś ostatnio jak chce sobie w coś pograć to strasznie przycinają mi się gry a wcześniej było wszystko w porządku jakiś czas temu przeinstalowywałem Windowsa ale to nie pomogło czym to może być spowodowane??

pozdro.

(ArmiaBiałejGwiazdy) #2

albo cos sie grzeje albo karta graficzna pikawa juz!!

(Przemek Lal) #3

a w co konkretnie grasz i jakie massz podzespoły?

(Banan Pawel) #4

wcześniej te gry chodziły bez żadnej zacinki a teraz to się grać nie da

(Przemek Lal) #5

ile pamięci wirtualnej używasz?

(Banan Pawel) #6

pamięć 1 Ghz

procesor pentium4 3Ghz

karta graficzna radeon X1300

ale więcej to bym musiał jakimś programem sprawdzić bo tak to nie wiem

(Michal 700) #7

:x :x :o :stuck_out_tongue: [-X [-X =D> =D> TY <>> JAK NIE WIESZ TO NIE PISZ BEZ SENSOWNIE JAK CHCESZ pisać LUB pomagać [-X [-X :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue: :o :x :x

No tak to powiem ci że chyba czeba coś wymienić w tym twoim kompie chyba bo jak grafika się pocina to albo masz bardzo wolny komputer tak że ta gra w kutrom grasz ma bardzo duże wymagania że twój komp nie wytrzymuje i się grafika pocina radze więc wymień np.procesor , i kartę GRAFICZNĄ bo chyba do tej gry co grasz to ona nie wyczymuje tego

(Przemek Lal) #8

to jest dopiero bezsens! !!

PS. pisze się "którą" a nie 'kturom" - lepiej poracuj nad ortografią

(Cosik Ktosik) #9

A więc tak. Zacznijmy od tego kiedy komputer był czyszczony z kurzu (z zasilaczem włącznie)?

Potem. Zainstaluj program Everest: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ition+2.20

W System->Czujnik zostaną podane napięcia i temperatury. Podaj je nam. Program pozwoli też sprawdzić resztę konfiguracji.

Kolejna ważna rzecz, jaką Masz kartę graficzną i jakie sterowniki do niej zainstalowałeś?

Jeszcze jedno: przeinstalowałeś windowsa, czy zainstalowałeś go od początku łącznie z formatem dysku?

Na razie tyle, potem zobaczymy co dalej.

(XMan) #10

Ach... chłopaki zaraz byście doradzili wymienić wszystkie części od dobrego kompa a tatuś zapłaci :slight_smile:

/ bez obrazy /.

Zaktualizuj lub zainstaluj biblioteki DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Możesz inaczej tak jak piszę w tym temacie :

viewtopic.php?f=11&t=241785

Nie pomoże to dopiero możesz zmienić sterowniki do karty graficznej i zainstalować sterowniki do

chipsetu płyty głównej / jeżeli nie instalowałeś /.

Sprawdż w ,,Menedżerze urządzeń" czy nie ma wykrzyknika lub znaku zapytania.

Przeczyść komputer CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+2.07.575

Najpierw u góry po lewej ,,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

W temacie jest wszystko opisane.

(Cosik Ktosik) #11

Ależ ja jestem daleki od wymieniania czegokolwiek. Nowy system, sytuacja się powtarza, więc nie ma czego czyścić, chyba że to był tylko reinstal.

(XMan) #12

Zgadza się - doradziłeś najlepiej.

A co do czyszczenia to CCleaner lub Odkurzacz zawsze coś znajdą na nowym systemie np. Languages.

Pozdrawiam. :slight_smile:

(Banan Pawel) #13

ok dzięki już się biore do roboty

(sdar) #14

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.