Problem z wolnym pobieraniem torrentów

(Ptrzcinski90) #1

Witam serdecznie.

Zwracam się do Was z problemem wolnego pobierania plików (oczywiście nie pirackiego pochodzenia;)) z torrentów za pomocą programu uTorrent. Do wczoraj posiadałem łącze radiowe, przy którym osiągałem prędkość pobierania w granicach 500 kb/s do 1 mb/s. Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem światłowodu, gdzie na speed testach prędkość internetu oscyluje w granicach pobierania 560-620 mb/s natomiast wysyłania 30-38 mb/s. ściągając pliki z różnych serwerów stron www, nie występuje problem- śmiga z prędkością ferrari, natomiast w przypadku ściągania za pośrednictwem programu uTorrent prędkość oscyluje w granicach zawrotnych 40-50 kb/s. Czy jest ktoś w stanie pomóc mi rozwiązać problem? Z góry uprzedzam, iż jestem laikiem w zagadnieniach komputerów, dlatego proszę o wyrozumiałość osoby, która podejmie się pomocy i tłumaczenie na poziomie podstawówki co muszę zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc,

Łączę ukłony

Przemek T :wink:

test.thumb.jpg.c99f1e392c15e8b69a06d271c

(Longhorn2009) #2

Porty w pełni odblokowane? Na dole okna utorrent powinien podawać czy są połączenie przychodzące, bez nich prędkości wysokich nie będzie.

(MrKsardes) #3

Pisz skype ten123459. Pomoge ci!

(Ptrzcinski90) #4

Po wskazówkach MrKsardesa tj. przeskanowanie kompa podanymi przez niego programami typu antyvirus wystąpiła znaczna poprawa, czyli pobieranie oscyluje teraz w granicach 1,5 mb/s po czym po kilki minutach znów spadła do 22 kb/s.  Longhorn  co masz na myśli pisząc  “porty w pełni odblokowane?”  gdzie mogę to sprawdzić i w jaki sposób?  "** Na dole okna utorrent powinien podawać czy są połączenie przychodzące, bez nich prędkości wysokich nie będzie."** jakieś wartości Utorrent podaje aczkolwiek nie wiem jak je odczytać/ które są ważne.

w załączniku screen z pobierania Utorrenty

torrentos.thumb.jpg.eb6880d8d9fbc3fda383

jakbyś mógł mi wyjaśnić “naokoło” co powinienem zrobić będę wdzięczny