Problem z wprowadzaniem zmian w rejestrze

Witam,

postawiłem świeżo zainstalowany system Win XP. Ściągnąłem na sam koniec StartUp Manager i próbuję odhaczyć programy, które nie mają się uruchamiać wraz ze startem systemu. Wyskakuje błąd - NIE MOŻNA WŁ/WYŁ WYBRANEGO ELEMENTU. DOSTĘP DO REJESTRU ZABRONIONY. Wygląda to tak, jakbym sam sobie nieświadomie, w którymś momencie instalacji kolejnych programów, zabronił dostęp do rejestru. Bazuję na koncie administratora, także konflikt “gość - rejestr” można wykluczyć.

Oraz próbowałem dodać jakikolwiek plik do rejestru z poziomu notatnika, bądź nawet gotowe pliki do podmiany z tego forum, lecz odwołując się do powyższego problemu - dostęp zabroniony :frowning:

Bardzo proszę o pomoc jak włączyć Full Access do rejestru.

a próbowałeś

UnHookExec.inf

ale dokładniej skopiować to gdzieś czy prawym i zainstaluj ?

nie mam takiego pliku w systemie, więc go nie skopiuje, a prawym i zainstaluj - nadal to samo

ppm i wybrać opcję instaluj i to wszystko

złe wieści - nie działa :frowning:

pobierz jeszcze jeden

FixPolicies.exe

  1. FixPolicies.exe uruchomić przez dwuklik.

  2. Wybrać opcję “Install”.

  3. Narzędzie rozpakuje się do folderu FixPolicies.

  4. W folderze uruchomić plik Fix_Policies.cmd.

  5. Uruchomi się okno linii komend, które po ukończeniu akcji samoczynnie się zamknie.

czasami warto użyć także System Repair Engineer

tutaj

i wprowadzić naprawy z System Repair

również nic to nie dało :frowning:

a w momencie otworzenia plików z rejestru w celu dokonania zmian wyświetla się komunikat :

Nie można zaimportować “ścieżka pliku” , określony plik nie jest skryptem rejestru. Można importować tylko binarne pliki rejestru z wewnątrz edytora rejestru

chwilowo nie mam więcej pomysłów prócz skorzystania z wstecznej daty

albo ręcznie gdzieś włączyć pełną opcję dostępu do systemu, tylko nie wiem gdzie :frowning:

a sprawdź czy możesz uruchomic regedit

start>uruchom>regedit

tak, regedit działa bez problemu.