Problem z www, nie otwieraja sie strony gg działa

Witam,

mam problem prawdopodobnie z dns … czytam juz od kilku godzin co moze byc nie tak i nadal nie znalazlem odpowiedzi na moj problem .

Mam w sieci lan kilka komputerów, kazdy jest uzytkowany przez inna osobę.

2 dni temu na jednym z nich pojawil sie problem mianowicie zadna strona nie wchodzi, otoczenie sieciowe tez nie działa, pingi puszczane to na strony intrenetowe bądź na inne komputery w sieci działaja , ale 50% sygnału nie dochodzi.

Ustawienia dns jaki i bramy badź maski podsieci sa na kazdym komputerze takie same, a mimo to tylko na jednym nie dziala. Gg natomiast chodzi bezproblemowo …

Robiłem skan antywirem, nic nie znalazł, hijackthis takze był uzywany ale takze nic nie zostało znalezione co mogło by być przyczyną tego.

Macie jakies pomysł ?

najprawdopodobniej problem z fizycznym połączeniem sprawdź wtyczkę jaka dochodzi do karty sieciowej, może coś na niej nie łączy - zarób ponownie.

gdyby problem z wtyczka to byl to llampki by sie na hubie swieciły ? gg by moglo działać ?

skoro 50% pakietów dochodzi to jak najbardziej lampka będzie świecić i gg może działać. odpytywanie DNS może już nie działać… stąd problemy z WWW, gg komunikuje sie z serwerem nawet gdy nie działają serwery DNS, bezpośrednio po IP.

na 100% nie musi to być to ta przyczyna, ale od tego trzeba zacząć. skoro programowo sprawdzałeś.

możesz również na komputerze uruchomić jakiś system w wersji LIVE (z płyty) i na nim ostatecznie sprawdzić, czy problem leży po stronie programowej w windowsie, czy po stronie sprzętowej.

ok dzieki za pomoc, jutro wymienie wtyczki i napisze czy pomoglo

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 16:02

wtyczki wymienione nie pomogło …