Problem z www, nie otwieraja sie strony gg działa


(Wit Czak) #1

Witam,

mam problem prawdopodobnie z dns .... czytam juz od kilku godzin co moze byc nie tak i nadal nie znalazlem odpowiedzi na moj problem .

Mam w sieci lan kilka komputerów, kazdy jest uzytkowany przez inna osobę.

2 dni temu na jednym z nich pojawil sie problem mianowicie zadna strona nie wchodzi, otoczenie sieciowe tez nie działa, pingi puszczane to na strony intrenetowe bądź na inne komputery w sieci działaja , ale 50% sygnału nie dochodzi.

Ustawienia dns jaki i bramy badź maski podsieci sa na kazdym komputerze takie same, a mimo to tylko na jednym nie dziala. Gg natomiast chodzi bezproblemowo ....

Robiłem skan antywirem, nic nie znalazł, hijackthis takze był uzywany ale takze nic nie zostało znalezione co mogło by być przyczyną tego.

Macie jakies pomysł ?


(Grzegorz Ch) #2

najprawdopodobniej problem z fizycznym połączeniem sprawdź wtyczkę jaka dochodzi do karty sieciowej, może coś na niej nie łączy - zarób ponownie.


(Wit Czak) #3

gdyby problem z wtyczka to byl to llampki by sie na hubie swieciły ? gg by moglo działać ?


(Grzegorz Ch) #4

skoro 50% pakietów dochodzi to jak najbardziej lampka będzie świecić i gg może działać. odpytywanie DNS może już nie działać... stąd problemy z WWW, gg komunikuje sie z serwerem nawet gdy nie działają serwery DNS, bezpośrednio po IP.

na 100% nie musi to być to ta przyczyna, ale od tego trzeba zacząć. skoro programowo sprawdzałeś.

możesz również na komputerze uruchomić jakiś system w wersji LIVE (z płyty) i na nim ostatecznie sprawdzić, czy problem leży po stronie programowej w windowsie, czy po stronie sprzętowej.


(Wit Czak) #5

ok dzieki za pomoc, jutro wymienie wtyczki i napisze czy pomoglo

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 16:02

wtyczki wymienione nie pomogło ....