Problem z wyborem części do nowego pc'ta

Witam.

Planuje ostatnio zainwestować w nowy sprzęt, chcę go kupić w częsciach i złożyć samodzielnie. Mój staruszek już niestety ledwo ciągnie ostatnie gierki i musze zainwestować w nowe cudo :D. Chciałbym abyście mi pomogli go złożyć, dobrać części aby był w miare wydajny i kompatybilny. Cena musi sie zmieścić w granicach 1450-1550zł. Nie znam sie zbytnio w te klocki, wiec prosze was o pomoc :P. Jak już wczesniej wspomniałem komp ma być wyłącznie do gier i rozrywki.

PS: Jeśli można, chciałbym aby w zestawie znajdował sie Gigabyte hd6850 1gb (~ 570zł)

Z góry dzięki za pomoc :wink:

sasukev , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

nie będe się tu rozpisywał bo pewnie zaraz posypią ci się tutaj oferty od allegrowiczów polece ci jednak to co dla graczy najważniejsze czyli grafika polecam radeona 6870 tani i bardzo wydajni lub nieco droższy ale świetny 6950 co do procka to proponował bym cos z amd ponieważ bardzo obiżyli ceny i 4 rdzeniowego phenoma 965 dostaniesz bardzo tanio kup sobie do niego płytę ashrocka 880G Extreme tania jednak bardzo dobra płyta nie odstająca niczym od droższej konkurencji będziesz potrzebował ok 4 gb ramu twardziela zasilacz do 600 watt ajkaś tania obudowa i zacinasz w nowe gierki bez najmniejszych zacięć

To zaproponuję coś od siebie :

Procesor AMD Phenom II X4 955 3.2GHz Cache 8MB AM3

Płyta głowna AM3 MSI 870-C45

RAM GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 x 2048 CL9

Karta Graficzna Radeon HD6850 Gigabyte 1024MB GDDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E

Zasilacz XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU

Dysk Twardy SATA 500GB Samsung HD502HJ F3 7200 16MB

Razem wychodzi 1552zł i trzeba doliczyć kilka złotych na przesyłkę. W tym zestawie obudowa pozostaje stara tak samo jak napęd DVD. W tym wypadku musisz sprawdzić czy stara obudowa zmieści płytę główna w formacie ATX (podaj obecną płytę główną i model obudowy).

W powyższym zestawie można pozostawić stary dysk twardy pod warunkiem, że nie jest to jakiś stary gruchot z bardzo niskimi transferami. W przypadku zaoszczędzenia na dysku twardym można wziąć lepszą grafikę jaką jest ASUS GeForce GTX 560 1024MB

Pozdrawiam.

lub zdecydowanie lepszego radeona 6870 bo wychodza nowe gry z którymi 6850 oraz podany wyżej gtx 560 będzie miał juz problemy

jak dla mnie najważniejszy jest zasilacz :smiley: i od niego trzeba zacząć myśleć co i jak i gdzie :stuck_out_tongue:

Zasilacz jaki podałem wystarczy w zupełności, a 600W to w przypadku SLI :slight_smile: