Problem z wyborem części do nowego pc'ta

(Sasukev) #1

Witam.

Planuje ostatnio zainwestować w nowy sprzęt, chcę go kupić w częsciach i złożyć samodzielnie. Mój staruszek już niestety ledwo ciągnie ostatnie gierki i musze zainwestować w nowe cudo :D. Chciałbym abyście mi pomogli go złożyć, dobrać części aby był w miare wydajny i kompatybilny. Cena musi sie zmieścić w granicach 1450-1550zł. Nie znam sie zbytnio w te klocki, wiec prosze was o pomoc :P. Jak już wczesniej wspomniałem komp ma być wyłącznie do gier i rozrywki.

PS: Jeśli można, chciałbym aby w zestawie znajdował sie Gigabyte hd6850 1gb (~ 570zł)

Z góry dzięki za pomoc :wink:

sasukev , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Zaq30) #3

nie będe się tu rozpisywał bo pewnie zaraz posypią ci się tutaj oferty od allegrowiczów polece ci jednak to co dla graczy najważniejsze czyli grafika polecam radeona 6870 tani i bardzo wydajni lub nieco droższy ale świetny 6950 co do procka to proponował bym cos z amd ponieważ bardzo obiżyli ceny i 4 rdzeniowego phenoma 965 dostaniesz bardzo tanio kup sobie do niego płytę ashrocka 880G Extreme tania jednak bardzo dobra płyta nie odstająca niczym od droższej konkurencji będziesz potrzebował ok 4 gb ramu twardziela zasilacz do 600 watt ajkaś tania obudowa i zacinasz w nowe gierki bez najmniejszych zacięć

(Szotek5) #4

To zaproponuję coś od siebie :

Procesor AMD Phenom II X4 955 3.2GHz Cache 8MB AM3

Płyta głowna AM3 MSI 870-C45

RAM GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 DUAL 2 x 2048 CL9

Karta Graficzna Radeon HD6850 Gigabyte 1024MB GDDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E

Zasilacz XFX Core 450W 135mm 80+ SLI PSU

Dysk Twardy SATA 500GB Samsung HD502HJ F3 7200 16MB

Razem wychodzi 1552zł i trzeba doliczyć kilka złotych na przesyłkę. W tym zestawie obudowa pozostaje stara tak samo jak napęd DVD. W tym wypadku musisz sprawdzić czy stara obudowa zmieści płytę główna w formacie ATX (podaj obecną płytę główną i model obudowy).

W powyższym zestawie można pozostawić stary dysk twardy pod warunkiem, że nie jest to jakiś stary gruchot z bardzo niskimi transferami. W przypadku zaoszczędzenia na dysku twardym można wziąć lepszą grafikę jaką jest ASUS GeForce GTX 560 1024MB

Pozdrawiam.

(Zaq30) #5

lub zdecydowanie lepszego radeona 6870 bo wychodza nowe gry z którymi 6850 oraz podany wyżej gtx 560 będzie miał juz problemy

(Mateusz Rogolski2) #6

jak dla mnie najważniejszy jest zasilacz :smiley: i od niego trzeba zacząć myśleć co i jak i gdzie :stuck_out_tongue:

(Szotek5) #7

Zasilacz jaki podałem wystarczy w zupełności, a 600W to w przypadku SLI :slight_smile: