Problem z wyborem pamieci

(Drozdziup) #1

Mam aktualnie 1 kość pamięci Elixir DDR2 1GB 553 Mhz PC-4200. Czy jeżeli bym dokupił 2 GB w jednej kości (innej firmy lub tej samej) w częstotliwości trochę wyższej 667 Mhz albo nawet 800 to czy nie będą się nawzajem ,,kłócić". Płyta główna obsługuje do 6GB i najwyższe kości jakie moze miec to 800 Mhz

(adam749) #2

Jak kupisz pamięci np: 800MHz to będzie obniżone ich taktowanie do tego z tych starych czyli 533MHz, czyli jednym słowem nieopłacalne.

(Rykendo) #3

Lepiej unikać tego typu rzeczy. Nigdy nic nie wiadomo... Jeżeli kupiłbyś pamięci o wyższym taktowaniu to tak i tak spadłoby one do taktowania pamięci którą posiadasz. Jakim budżetem dysponujesz? PS: adam749 wyprzedziłeś mnie :stuck_out_tongue: Nie odświeżyłem tematu. Też korzystasz z "Zobacz posty bez odpowiedzi" :wink:

(Drozdziup) #4

do 100 zł

(Drozdziup) #5

to w takim razie czy firma KINGMAX produkuje dobre kosci bo znalazlem 2048 Mb 800 Mhz wic wtedy moglbym kupic dwie takie kosci

(adam749) #6

KINGMAX to nie jest dobra firma. Jak chcesz mieć dobre pamięci to szykuj ok 200zł. Oczywiście te RAMy, które masz w kompie musisz wyjąć.