Problem z wyborem pamieci

Prosze o pomoc z fachowcow z wyborem kosci pamieci do plyty Gigabyte GA-7VT880(-L).W tej chwili mam w kompie pamiec 2*256 malo znanej firmy bit-ram.Wiec chyba pora zakupic cos markowego do ok.360zl. Interesowac mnie beda kosci 2*512.I tu jest znowu problem(nie kazdy jest orlem w tej dziedzinie).jakiej firmy wybrac, z jakimi timingami,czy brac w dualu(plyta obluguje dual),czy dwie tej samej firmy,tych samych parametrow ale nie dual.

jeżeli nie jesteś maniakiem podkrecania kompa i chwalenia sie uzyskanymi wynikami , proponuje kosci z sredniej pólki cenowej , do ceny 360zł 2x512 to i tak bedą to chyba kosci “no name” jeżeli płyta obsługuje dual to nie ma sie co zastanawiać , kosci dual , prawie każde kosci o tych samych paramerach będą pracować w dualu , widomo że lepiej kupować sparowane kosci ( opisane jako dual w celu wiadomo że marketingowym).

Maniakiem podkrecania to ja nie jestem,chyba nie przy tej plycie.Tylko jakiej firmy wybrac?jest tyle tego na rynku.Nie chcialbym sie spazyc przy pierwszej malej rozbudowie kompa.Jaka firma jest najbardziej sprawdzona,nie ma problemu z kompatybilnoscia?

Kingstony nigdy nie miałem z nimi problemów. Podobnie jest z Geilami mało znane ale bardzo wydajne i nie drogie pamieci. Ewentualnie Twin Mos coś podobnego do na name. A jaki masz procesor ?? Czy wspiera on duale ??

CHmm…Procesor mam Sempron 2800+ na socker A.Nie wiem czy wspiera

Wydajne owszem, ale żeby niedrogie to nie wiem :? Szczerze to nie znam droższych

skusze sie chyba na Geil tylko czy wziasc http://sklep.benchmark.pl/pelny_7133.html (2 sztuki) czy http://sklep.benchmark.pl/pelny_10633.html.Roznia sie tymingami a ja w tym jestem nieobeznany

Te kości nie rużnią się titmingami ale jeśli zamieżasz kupić 2x512 to bez wachania bież te spakowane w dualu, co prwda rużnicy i tak niema a dostaniesz je w fajnym pudełeczku :mrgreen:

Sam mam takie kości i niezauważam jakiejś specjalnej rużnicy między tymi a zwykłymi kośćmi np Kingstona, one po prostu ładniej wyglądają w tych radiatorkach :slight_smile: