Problem z wyborem

Moj syn uwaza ze Mozilla Firefox jest najlepsza??? !!

P.S.To samo dotyczy programu antywirusowego.Mam Nortona 2006,ale nie jestem z niego zadowolona.Ktory darmowy program jest najlepszy?!

*Blagam pomozcie

Pozdrawiam Wszystkich

" Zagubiona w sieci"

Mozilla Firefox wg mnie jest ok, tak samo jak np. Internet Explorer 7.0 chicoaż ma wiele dziur. Co do programu antywirusowego (darmowego) to polecam avast! home edition. aby był w pełni funkcjonalny, do dwóch miesięcy należy go bezpłatnie zarejestrować i po kłopocie.

Temat wielokrotnie przerabiany na forum. Każdy ma swoje zdanie. Jedni twierdzą że najlepszy Firefox inni Opera a jeszcze inni Internet Explorer, Maxthon czy Browzar. Po prostu przeglądarka to sprawa gustu osoby która ją używa. Każdy więc ma inne zdanie. Ja na przykład używam przeglądarki Opera ze względu na jej szybkość, intuicyjność a zarazem prostotę, i możliwość dostosowania wyglądu do upodobań użytkownika. Dla osoby rozpoczynającej przygody z internetem polecam systemowy Internet Explorer, jednak ze względu na błędy które on zawiera, często użytkownicy przechodzą na inne przeglądarki. Więc jeżeli ma zajść optimum pomiędzy prostotą wybieram Operę. Każdy ma inne zdanie na ten temat. Musisz wypróbować sama. Najlepiej pobierz Firefox i Operę, porównaj możliwości ich i Internet Explorera, i wybierz dla Ciebie optymalną. Jeżeli chodzi o:

Z darmowych polecam Avast! a z komercyjnych Kaspersky Antivirus w wersji 6.0 :slight_smile:

A jak z firewallem ktory najlepszy i najbardziej skuteczny?? :slight_smile:

To który program antywiusowy czy przeglądarka internetowa jest lepszy/a budzi zazwyczaj burzliwą dyskusję użytkowników…

Mozilla Firefox jest dobrą przeglądarką internetową. Użytkownicy cenią ją chyba najbardziej za to, że mogą jak najbardziej skonfigurować ją do swoich potrzeb dzięki bardzo wielu plug-inom, które rozszerzają jej funkcjonalność. W Operze sytuacja jest troszkę podobna tylko jej kod jest zamknięty w przeciwieństwie do Firefoxa przez co nikt, poza producentem nie może wprowadzać zmian etc. i od razu z nią użytkownik dostaje całkiem sporą ilość plug-inów.

Sprawa programów antywirusowych także jest na ogół burzliwa. Ja polecam Kasperskiego ponieważ jest to bardzo dobry tego typu program i naprawdę radzi sobie nawet z ciężkim syfem. Przykładem tego może być leczenie plików zainfekowanych rootkitem VT100, którego jest bardzo trudno usunąć. Poza tym jest skuteczny, nie powoduje zwolnienia pracy systemu etc.

Krótko mówiąc: Najlepiej pobierz sobie kilka programów danego ‘rodzaju’ i po prostu przetestuj i wybierz ten który jest Tobie najlepszy ponieważ to właśnie Ty będziesz z niego korzystać.

Dodatkowo skorzystaj z forumowej wyszukiwarki ponieważ dotąd takich tematów była bardzo duża ilość.

Przeglądarka internetowa: Mozilla Firefox 2.0.

Program antywirusowy: Avast Home Edition.

Firewall: Sygate albo Zone Alarm.

Dziekuje Wam za wspaniale wskazowki!!Zainstalowalam Kasperskiego i konsternacja!!!Wykryl 3 trojany i 6 wirusow po moim Nortonku?? !!

Serdecznie dziekuje za pomoc i pozdrawiam.