Problem z wybraniem części komputerowych

Tak więc jak w temacie nie mogę się zdecydować który procesor będzie lepszy do gier. A do wyboru mamy Intel Core 2 Duo E6850 lub Intel Quad CoreQ6600.

Jeśli to coś pomoże to planuje kupić płytę główną Asus P5KC

Pozdr.


Kolor czerwony jest zastrzeżony

Asterisk

nie ma sensu kupować cztero-rdzeniowca. Lepiej kup C2Duo dwu-rdzeniowy z wyższej półki i go podkręć :smiley:

Quad CoreQ6600 będzie o wiele wydajniejszy. Nie ma co, ale to zawsze 4 rdzenie. Ale do tego potrzebujesz dobrych kości Ram i mocną kartę graficzna, no i zasiłke.

Co do asusa to co chcesz łączyć DDR2 z DDR3? Jeśli nie to po co Ci taka płyta. Zresztą nie polecam łączenia 2 z 3.

Z początku mam zamiar łączyć ddr2 a potem ddr3 jak troszkę stanieją. A czemu nie polecasz łączenia ddr2 i 3? I czy zasilacz 500 wystarczy?

Jak sie znasz na podkręcaniu to kup Core2Duo e4300 i dobre chłodzenie. Ten model piekielnie dobrze sie kręci i bez problemów wyciąga nawet na BOX-wym chłodzeniu i zwiększaniu napięcia 3.0 GHz. Z tego co mi wiadomo nie da się podłączyć jednego modułu ddr2 z ddr3. A zasilacz to zależy od grafiki ale 500W dobrej firmy to min, strzeż się zasilaczy tandetnych firm ja prawie spaliłem kompa przez zasilać Codegen.

Z podkręcaniem miałem do czynienia kiedyś jednak wolałbym tego uniknąć. Toteż chcę kupić od razu jakiś super procek do 1200zł. Z tego co mi sie wydaje to można połączyć ddr2 i ddr3 ale na specjalnej płycie z obydwoma wejściami. Taka jak np. Asus P5KC. Zasilacz planuję kupić Modecom Feel III 500W - ponoć dobry. Jaka płytę główną polecacie?

Reasumując lepiej kupić Quad Core?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Jeśli zależy Ci na ciszy to Be-Quiet Straight Power BQT E5-550W, bardzo dobry zasilacz.

Sprawdziłem to połączenie Ddr2 i ddr 3. Nie można tego zrobić nawet na takie płycie głównej w jednej chwili mogą działać tylko moduły takie same (info z CD-Action numer 142). Zasilacz Feel III jest bardzo dobry sam go posiadam. Cicho pracuje, nie grzeje się etc. Jak masz fundusze to bierz Quad Core będziesz maił na przyszłość procka. :smiley: Grafikę to w extremalnych przypadkach min. GF 8800 GTS 320 (ta płyta główna nie ma SLI tylko Crosfire [cf jest blee]) wiec można jak masz fundusze kup lepszą grafę.

Po 1-wsze nie ten dział ale to tak poza tematem.

A tak zgadzam sie z MasterHamster nie kupuj 4 rdzeniowego bo ci nic narazie nie bedzie działać ;x

kodo no nie mozna łaczyc ddr2 i ddr3 ramów bo poprostu nie beda ze soba dobrze wspołpracowac i nie bedziesz wykorzystywał ich mozliwosci w 100% 8)

Chyba żartujesz do takiego kompa ?:shock: Feel to prawie najgorszy badziew.

Bierz coś z Antec,BeQuiet,Chieftec,Corsair,AMACROX FREI ERDE minimum 500/550w.

A co do Procka to bierz Intel Core 2 Duo E6850. Tych 4 rdzeni w Intel Quad Core Q6600 nie wykorzystasz.

trzeba przyznać że modecom/feel to nie ta sama półka co codegen,fell,mustang, tracer, ibox itp. ale do miana porządnego zasilacza trochę mu brakuje. to ten typ zasilacza, który można nazwać średnim (średnia klasa).

Ok ok czyli Core 2 Duo E6850 i zasilacz modecomu (bo na lepszy mnie nie stać obecnie).

A co z płytą główną? Jaką polecacie ? taka do 600 zł

Na proca stać a na najważniejszy element już nie :?

E6750 i Amacrox Frei Erde, Enermax, Corsair HXEU

Płyta Foxconn p35a 400 zł

starczy na dobry zasilacz,

Lepiej kupić mocniejszą kartę niż proc, obecnie karta większość liczy, mocne proce były dobre w dobie kart typu TNT

Kup chociaż Amacrox Warrior AX500

a co sądzicie o tej płycie: Asus P5B Deluxe ?

Hm… a co powiecie o tych kościach ram? http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=13720&idk=37

Dobra płyta, po zmianie biosu obsłuży też Penryny…

Bardzo dobre kości, zwłaszcza do kręcenia. Bierz i się nie zastanawiaj.

Nie zostawiaj napięć, timingów na auto, czasami padają z tego powodu, i nagle lepiej nie przestawiać i zapisywać ustawień biosu wchodzisz przestawiasz timingi na 4-4-4-12 zapisujesz (w ciągu paru sekund) płyta nie wstaje, czasami daje się odratować, np 2 dni jak postoi bez zasilania.

Dołóż troche i bierz te ramy

http://www.allegro.pl/item229631192_tea … k_oc_.html

Po paru magicznych i jakże cudownych obliczeniach wywnioskowałem że będzie mnie stać na lepszą płytę główną Gigabyte P35-DQ6. Moim zdaniem jest to super płyta. No chyba, że ktoś zna lepszą w cenie 780 zł?