Problem z wybraniem części komputerowych

(system) #1

Tak więc jak w temacie nie mogę się zdecydować który procesor będzie lepszy do gier. A do wyboru mamy Intel Core 2 Duo E6850 lub Intel Quad CoreQ6600.

Jeśli to coś pomoże to planuje kupić płytę główną Asus P5KC

Pozdr.

Kolor czerwony jest zastrzeżony

Asterisk

(Mienso91) #2

nie ma sensu kupować cztero-rdzeniowca. Lepiej kup C2Duo dwu-rdzeniowy z wyższej półki i go podkręć :smiley:

(Xaros) #3

Quad CoreQ6600 będzie o wiele wydajniejszy. Nie ma co, ale to zawsze 4 rdzenie. Ale do tego potrzebujesz dobrych kości Ram i mocną kartę graficzna, no i zasiłke.

Co do asusa to co chcesz łączyć DDR2 z DDR3? Jeśli nie to po co Ci taka płyta. Zresztą nie polecam łączenia 2 z 3.

(system) #4

Z początku mam zamiar łączyć ddr2 a potem ddr3 jak troszkę stanieją. A czemu nie polecasz łączenia ddr2 i 3? I czy zasilacz 500 wystarczy?

(Raven4444) #5

Jak sie znasz na podkręcaniu to kup Core2Duo e4300 i dobre chłodzenie. Ten model piekielnie dobrze sie kręci i bez problemów wyciąga nawet na BOX-wym chłodzeniu i zwiększaniu napięcia 3.0 GHz. Z tego co mi wiadomo nie da się podłączyć jednego modułu ddr2 z ddr3. A zasilacz to zależy od grafiki ale 500W dobrej firmy to min, strzeż się zasilaczy tandetnych firm ja prawie spaliłem kompa przez zasilać Codegen.

(system) #6

Z podkręcaniem miałem do czynienia kiedyś jednak wolałbym tego uniknąć. Toteż chcę kupić od razu jakiś super procek do 1200zł. Z tego co mi sie wydaje to można połączyć ddr2 i ddr3 ale na specjalnej płycie z obydwoma wejściami. Taka jak np. Asus P5KC. Zasilacz planuję kupić Modecom Feel III 500W - ponoć dobry. Jaka płytę główną polecacie?

Reasumując lepiej kupić Quad Core?

(Asterisk) #7

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

(Xaros) #8

Jeśli zależy Ci na ciszy to Be-Quiet Straight Power BQT E5-550W, bardzo dobry zasilacz.

(Raven4444) #9

Sprawdziłem to połączenie Ddr2 i ddr 3. Nie można tego zrobić nawet na takie płycie głównej w jednej chwili mogą działać tylko moduły takie same (info z CD-Action numer 142). Zasilacz Feel III jest bardzo dobry sam go posiadam. Cicho pracuje, nie grzeje się etc. Jak masz fundusze to bierz Quad Core będziesz maił na przyszłość procka. :smiley: Grafikę to w extremalnych przypadkach min. GF 8800 GTS 320 (ta płyta główna nie ma SLI tylko Crosfire [cf jest blee]) wiec można jak masz fundusze kup lepszą grafę.

(Pinio150) #10

Po 1-wsze nie ten dział ale to tak poza tematem.

A tak zgadzam sie z MasterHamster nie kupuj 4 rdzeniowego bo ci nic narazie nie bedzie działać ;x

kodo no nie mozna łaczyc ddr2 i ddr3 ramów bo poprostu nie beda ze soba dobrze wspołpracowac i nie bedziesz wykorzystywał ich mozliwosci w 100% 8)

(Piecu92) #11

Chyba żartujesz do takiego kompa ?:shock: Feel to prawie najgorszy badziew.

Bierz coś z Antec,BeQuiet,Chieftec,Corsair,AMACROX FREI ERDE minimum 500/550w.

A co do Procka to bierz Intel Core 2 Duo E6850. Tych 4 rdzeni w Intel Quad Core Q6600 nie wykorzystasz.

(system) #12

trzeba przyznać że modecom/feel to nie ta sama półka co codegen,fell,mustang, tracer, ibox itp. ale do miana porządnego zasilacza trochę mu brakuje. to ten typ zasilacza, który można nazwać średnim (średnia klasa).

(system) #13

Ok ok czyli Core 2 Duo E6850 i zasilacz modecomu (bo na lepszy mnie nie stać obecnie).

A co z płytą główną? Jaką polecacie ? taka do 600 zł

(Michal Kolatek) #14

Na proca stać a na najważniejszy element już nie :?

E6750 i Amacrox Frei Erde, Enermax, Corsair HXEU

Płyta Foxconn p35a 400 zł

starczy na dobry zasilacz,

Lepiej kupić mocniejszą kartę niż proc, obecnie karta większość liczy, mocne proce były dobre w dobie kart typu TNT

(system) #15

Kup chociaż Amacrox Warrior AX500

(system) #16

a co sądzicie o tej płycie: Asus P5B Deluxe ?

Hm.... a co powiecie o tych kościach ram? http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=13720&idk=37

(Lukasz Graffix) #17

Dobra płyta, po zmianie biosu obsłuży też Penryny...

Bardzo dobre kości, zwłaszcza do kręcenia. Bierz i się nie zastanawiaj.

(Michal Kolatek) #18

Nie zostawiaj napięć, timingów na auto, czasami padają z tego powodu, i nagle lepiej nie przestawiać i zapisywać ustawień biosu wchodzisz przestawiasz timingi na 4-4-4-12 zapisujesz (w ciągu paru sekund) płyta nie wstaje, czasami daje się odratować, np 2 dni jak postoi bez zasilania.

(Błażej) #19

Dołóż troche i bierz te ramy

http://www.allegro.pl/item229631192_tea ... k_oc_.html

(system) #20

Po paru magicznych i jakże cudownych obliczeniach wywnioskowałem że będzie mnie stać na lepszą płytę główną Gigabyte P35-DQ6. Moim zdaniem jest to super płyta. No chyba, że ktoś zna lepszą w cenie 780 zł?