Problem z wydajnością Geforce 9600


(Gruszka46) #1

Kupiłem Geforce 9600 ([http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,55007/](http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_9600_GT_Palit_1GB_2xDVI HDMI SPDIF_PCI_E_Sonic/pelny,id,55007/)) Problem jest następujący karta pracuje tylko na minimalnych obrotach, scina mi okropnie gry muszę ustawiać na taką grę jak World of Warcraft na minimalne ustawienia a ta gra jest starą grą i nie ma wymagan specialnych. Podczas uruchamiania komputera wiatrak głosno pracuje a pozniej przy ladowaniu Windows-a wycisza sie, próbowałem grac wymagające gry i testowałem róznego typu programy ale to nie zmieniło pracy karty po zalogowaniu do Windows-obroty wiatraka staja a karta wyglada jakby praktycznie nie pracowala i tak zachowuje przy kazdej aplikacji. Odinstalowałem steroniki od starej karty, podłączyłem dodatkowe zasilanie(to dla informacji byście mi nie pisali o podłanczaniu zasilania i usuwaniu sterowników bo się o tym naczytałem wystarczająco). Moze to wina płyty głównej nie wiem dlatego prosze o pomoc. Mój komputer: Celeron 3.06Ghz, dysk samsung 160gb, 2gb ram, płyta główna: PT880PRO-A(http://eu.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product ... 1&LanID=16), zasilacz 400W modecom, karta wyzej podana geforce 9600


(onegumas) #2

Nie jestem pewny ale możliwe ze zainstalowałeś dodatkowe oprogramowanie do tej grafiki, które to oprogramowanie obniża ci taktowanie grafiki na niską wydajność aby ograniczyć zużycie prądu...tzw tryb 2D. Sprawdź czy nie uruchamia ci sie wraz z systemem programik do zmieniania parametrów pracy karty. A głośność przy starcie karty to normalka bo bez sterowników właśnie tak głośno pracuje na max obrotów a jak system załaduje się to i sterowniki załaduje i karta działa cicho. Ale jak wiatrak naprawdę zatrzymuje się to sprawdź tą grafikę u znajomego jeśli możesz i jak nadal tak będzie się zachowywać to serwis.


(Gruszka46) #3

Poprubuje jak coś to odpise dzieki za zainteresowanie postem i prosze o kolejne ciekawe opinie naprawde się nimi szugeruje choć mam spore doświadczenie jako informatyk(uczęscam do technikum o profilu informatyka)


(onegumas) #4

są jakieś małe problemy techniczno-software'owe z 9600gt... zajrzyj tam http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=2&t=318361 Jemu pomogło i dlatego Tobie radzę coś podobnego bo sam przechodziłem przez różne cyrki z tą kartą. A ja jestem amatorem, którego komputery to hobby :slight_smile:


(Frog) #5

gruszka46 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif