Problem z wydajnością karty Geforce 9800gt

Witam,dzisiaj kupiłem od kolegi kartę graficzną 9800gt od Gigabyte ,jest to wersja 512mb,gddr3.Przedtem miałem karte graficzną nvidia geforce 210.Spodziewałem się znacznego podniesienia wydajności,ale wcale nie jest lepiej,a nawet gorzej …Wgrałem wszystkie najnowsze sterowniki,zrobiłem formata,wgrałem system na nowo(win7 home premium 64 bit).

Specyfikacja komputera:

Core 2 duo e6850 (3ghz)

4gb ram ddr2

Zasilacz XFX Core 450w

Płyta główna dell 0GM819 (Model komputera to optiflex 755,przerobiony trochę komputer jest jak widać)

 

Ogólnie to tak,w indeksie systemu windows ,karta dostała 6.9 ,przedtem z tego co pamiętam dawna karta graficzna dostała za aero 4.5,a za grafikę 3d chyba 5.6.Więc różnica powinna być.Gdy odpaliłem starą mmorpg - metin2 ,to karta zdecydowanie gorzej wypadła niż geforce 210.Najpierw sterowniki zainstalowałem poprzez windows update - Nie dało się w tą grę grać,potem zainstalowałem sterowniki ze strony nvidia ,dużo lepiej,ale i tak wydaje mi się,że jest poprostu gorzej niż w starej karcie.Drugą grę jaką testowałem to the sims 3.Na najwyższych detalach różnicy praktycznie nie ma,może minimalnie wypada lepiej 9800gt ,ale spodziewałem się większego skoku wydajności a nie kilka klatek na krzyż.Wie ktoś może w czym problem?

Ta karta jest już stara, w dodatku tylko DDR3, i 512MB pamięci, zależy też wszystko od rozdzielczości w jakiej grasz i wielu innych czynników.