Problem z wydajnością systemu w czasie gier i korzystania z przeglądarki

(Herosiatko) #1

Witam, mam laptopa Asus X53B, procesor AMD E-450 1,65 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna: radeon HD 7470M 1 GB. 

Na gwarancji wymieniono dysk twardy (z 4 mies temu), pomimo tego iż system nie jest zaśmiecony, tak jak przed naprawą, to odczuwam nadal słabą wydajność (wiem że słaby procek, ale ...). 

Problemy:

1. Po włączeniu kompa (z wyłączenia całkowitego lub hibernacji) naciskam na przeglądarkę (chrome lub mozilla) i muszę prawie 1 min czekać aż będę mógł coś działać.

2. Gram od czasu do czasu w Heroes online i w czasie przenoszenia się do innych krain, zacina mi wszystko co związane z internetem i wyskakuje okienko z pluginem, czekam 2 min i powraca do normalności. 

Korzystam z CCleanera, codziennie oczyszczam pamięć 300- 500 mb.

Internet - 2 Mb/s

Czy internet jest za wolny? Komp za wolny? Czy coś przeglądarki szwankują?

(Pablo_Wawa) #2

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale ten procesor to porażka.

(Herosiatko) #3

Więc jaki laptop by był dla mnie dobry? Nie gram w jakieś tam gry pcetowe, większość przez internet, oglądam czasami filmy, pracuje na autocadzie, photoshopie.

Rozumiem że procki amd są lipne? Intel lepszy?

Znalazłem taki laptop z procesorem i5-4200U. Czy taki laptop jest szybki ? Jak to jest z tym 1,6 - 2,6 ghz, czy to że jest boost do 2,6 to dużo daje?http://www.komputronik.pl/product/253869/Elektronika/Komputery/Wyprzeda%C5%BC_ASUS_R752LD_TY058H.html

(Pablo_Wawa) #4

Wydajność laptopa to nie tylko kwestia szybkości procesora, ale jeśli ten jest mało wydajny, to sprzęt działa wolno. Podany przez Ciebie procesor Intela jest dużo wydajniejszy od tego AMD (ponad 4 razy). Laptop z linka jest całkiem niezły za te pieniądze.

P.S. I nie - procesory AMD nie są lipne czy słabe, niektóre są po prostu zbyt mało wydajne (nawet te nowoczesne) i nie nadają się do laptopa (co najwyżej do tableta). Faktem jest, że jeśli chodzi o energooszczędność i wydajność zarazem, to prym tutaj wiedzie Intel, a AMD jest daleko w tyle.