Problem z wydajnością systemu w czasie gier i korzystania z przeglądarki

Witam, mam laptopa Asus X53B, procesor AMD E-450 1,65 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna: radeon HD 7470M 1 GB. 

 

Na gwarancji wymieniono dysk twardy (z 4 mies temu), pomimo tego iż system nie jest zaśmiecony, tak jak przed naprawą, to odczuwam nadal słabą wydajność (wiem że słaby procek, ale …). 

 

Problemy:

  1. Po włączeniu kompa (z wyłączenia całkowitego lub hibernacji) naciskam na przeglądarkę (chrome lub mozilla) i muszę prawie 1 min czekać aż będę mógł coś działać.

  2. Gram od czasu do czasu w Heroes online i w czasie przenoszenia się do innych krain, zacina mi wszystko co związane z internetem i wyskakuje okienko z pluginem, czekam 2 min i powraca do normalności. 

 

Korzystam z CCleanera, codziennie oczyszczam pamięć 300- 500 mb.

Internet - 2 Mb/s

 

Czy internet jest za wolny? Komp za wolny? Czy coś przeglądarki szwankują?

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale ten procesor to porażka.

Więc jaki laptop by był dla mnie dobry? Nie gram w jakieś tam gry pcetowe, większość przez internet, oglądam czasami filmy, pracuje na autocadzie, photoshopie.

 

Rozumiem że procki amd są lipne? Intel lepszy?

Znalazłem taki laptop z procesorem i5-4200U. Czy taki laptop jest szybki ? Jak to jest z tym 1,6 - 2,6 ghz, czy to że jest boost do 2,6 to dużo daje?http://www.komputronik.pl/product/253869/Elektronika/Komputery/Wyprzeda%C5%BC_ASUS_R752LD_TY058H.html

Wydajność laptopa to nie tylko kwestia szybkości procesora, ale jeśli ten jest mało wydajny, to sprzęt działa wolno. Podany przez Ciebie procesor Intela jest dużo wydajniejszy od tego AMD (ponad 4 razy). Laptop z linka jest całkiem niezły za te pieniądze.

 

P.S. I nie - procesory AMD nie są lipne czy słabe, niektóre są po prostu zbyt mało wydajne (nawet te nowoczesne) i nie nadają się do laptopa (co najwyżej do tableta). Faktem jest, że jeśli chodzi o energooszczędność i wydajność zarazem, to prym tutaj wiedzie Intel, a AMD jest daleko w tyle.