Problem z wydajnością systemu

Mam problem z wydajnością W7, a mianowicie system działa normalnie i raptem spowalnia - przewijanie w folderach, w przeglądarce jest spowolnione, tak samo w foobar2000 przy odtwarzaniu muzyki wizualizacja Spectrum jest spowolniona, zamiast działać płynnie. Ale wystarczy zmienić na chwilę kompozycję na Klasyczny Windows lub Zaawansowanych ustawieniach systemu w zakładce Zaawansowane -> Wydajność -> Efekty wizualne ustawić Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu/Niech system Windows… i wszystko działa normalnie. I na tym ustawieniach problem nie występuje. Problem występuje na ustawieniu Niestandardowe. Jak to rozwiązać?

Podaj specyfikacje komputera.

Czy wszystkie sterowniki zainstalowane?

Procesor: AMD Phenon II X2 550 3.1

Płyta główna: Gigabyte GA-890XA UD3

Karta graf: Radeon HD5770 1GB

RAM: A-DATA 2GB DDR3

Sterowniki wszystkie zainstalowane. System 64 bit.

pierwsza rzecz na 2gb ramu ja bym jednak radził wersję 32-bitową

druga rzecz czy laptop/komputer chodzi glosno bądź grzeje się?

Na początku też myślałem, że może pamięci RAM mało, ale skoro system dział płynnie na opcjach najlepszy wygląd/optymalne, więc raczej o RAM nie chodzi. Nie, wszystko pod tym względami w normie.

przeczyść ccleaner’em, rejestr także ccleanerem, nie bezpowodu “Diabeł tkwi w szczegółach” ^^

2 sprawa czy aktualizujesz 7’mkę, gdyż ostatnio wydali aktualizację poprawiającą tego typu błąd :slight_smile:

CCleaner-a używam. 7 aktualizuje się w miarę na bieżąco. Hmm, przypadkiem może orientujesz się jaki numer KB ma ta poprawka?

KB2488113 - Update for windows 7 for x64 based systems

w opisie widnieje “Better Performance” domyslam sie ze chodzi o płynnosc ^^

Dzięki. Ale mojego problemu z wydajnością nie rozwiązuje.

usuń i zainstaluj jeszcze raz sterowniki do karty graficznej (instalator uruchom jako administrator)

W dalszym ciągu problem jest.

widać najlepsze ustawienia oferowane przez windows 7 64bit przewyższają twój komputer (mowa o ilości pamięci ram 2gb)

ponieważ wciąz upieram się że 2gb ramu to za malo na windows 7 64bit

ustaw na “Dostosuj najlepsze ustawienia dla mojego komputera” a jeśli chcesz wszystko na full ustawić to zainstaluj wersje 32bit :slight_smile: