Problem z wydajnoscia w gta4

Witam

Mam taki problem, nie dawno wymieniłem kartę na redeon hd4870 512mb

i wszystko fajnie na max detale i ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu tylko jest małe ale…

otóż gta4 tnie się nawet na najniższych ustawieniach i co ciekawe na średnich tnie się mniej niż na niskich

Sterowniki najnowsze, system win7 x64, sprzęt to athlon 6000+, 4gb ram, redeon hd4870, zasilacz forton 400w

Patche zainstalowane?

Jaka jest różnica pomiędzy FPS’ami na średnich niż na niskich? Zrób benchmarka.

Kolego, sama karta pobiera 150W w czasie gry…

Nawet więcej…, 160 W dokładnie. No ale zacinanie się gry to nie wina zasilacza przecież. Z tego co wiem, to problem powszechny. Nie wiem, jaka to przyczyna, bo tego u siebie nie miałem nigdy.

Na xp na średnich miałem 43 fps na win 7 x64 mam 23

Ściągnij najnowszego patch’a. Mi pomogło :slight_smile:

To jest wartość TDP, ciężka do uzyskania w domowych warunkach - chyba, że zapuścisz Benchmarka w OCCT lub Furmarku.

GTX280 “padał” po 5 minutach, osiągając magiczną temperaturę 120°C na rdzeniu…

podaj dowody :smiley:

Uwierz że przez słaby zasilacz możesz stracić bardzo dużo wydajności w zestawie komputerowym.

Podaj model płyty głównej.

Nie zasilacz jest tu winny, bo w innych grach jak było napisane wszystko działa super. O spadku wydajności pierwsze słysze bo zawiechy i restarty to tak. Patch’e wiele dają. Sprawdź też temp karty, może sie grzać i to może powodować spadek wydajności.

Ale popatrz grafika inaczej działa pod każdą grą. Pobiera inną moc. Być może akurat do GTA bierze za dużo tego prądu?? Zainstaluj patche i napisz jaki jest tego efekt.