Problem z wydajnością zasilacza

Witam mam zasilacz tagan 230W. Zamierzam dołożyć do mojego PC kość ramu (512ddr) oraz wymienić kartę graficzną (z radeona 9550 na 9800PRO) Chciałbym się zapytać skąd mam wiedzieć czy zasilacz będzie prawidłowo działał, ile jeszcze będzie on mógł pociągnąć, mam prosto dodać te wszystkie części i sprawdzić czy po prostu da radę czy nie?

Mój sprzęt to asus a7v600-x, amd athlon 2600+(2Ghz) 512 GoodRam ddr, samsung 80Gb 7200, HIS radeon 9550SE

Aha i prosze nie pytac dlaczego wymieniam takiego radeona 9550 na 9800pro czy dodaje jeszcze ramu typu DDR :stuck_out_tongue: bo prostu nadarzyła się okazja że dostałem(od starszego brata, który zmieniał komputer) te części za naprawdę przyzwoitą cenę :stuck_out_tongue: i dlatego chce je wykorzystać.

Czy na pewno dobrze napisałeś moc zasilacza ?

Jeżeli tak, to firma bardzo solidna, ale raczej mocy za mało. Bedziesz musiał wymienić zasilacz wraz ze zmianą sprzętu na ten, o którym pisałeś, np. na:

DELTA DPS-350PB

faktycznie przepraszam za pomyłkę 320W

Czyli powinno wystarczyć.

Tzn że nie można dokładnie określić ile ma zasilacz jeszcze mocy którą można wykorzystać tylko po prostu na daną opcję konfiguracji sprzętu mniej więcej wiadomo jaki trzeba zasilacz i jaką moc on oferuje(w zależności od firmy)

Dokładnie.

W przypadku zasilaczy, to właśnie producent odgrywa dużą rolę (jakość wykonania, użyte elementy, poziom zabezpieczeń). Moc zasilacza jest na drugim miejscu.