Problem z wydrukiem na laserówce

Mam drukarkę Samsunga ML-1710P. Wszystko ładnie drukuje na zwykłym, papierze. Jednak gdy cos druknę na papierze np. wizytówkowym to tusz po prostu się ściera. Wystarczy przejechac palcem i częśc tuszu zostaje na nim , natomiast litery są wytarte. Może spotkaliście się z tym.?? W pracy drukuję na HP 2550L i wszystko jest ok.

dlatego, że używasz pewnie “niededykowanego” papieru, drukujesz nie na tej stronie co trzeba lub używasz regenerowanych pojemników z proszkiem do drukowania.

Zresztą na innych rodzajach papieru etc. trza pozwolić wysnąć pigmentowi - od razu to się wszystko rozmarze

Trudno powiedzieć

toner mam oryginalny. Własnie po wyschnięciu tuszu tak się dzieje. Poza tym paier jak papier. Tego samego używam w pracy i jest ok. Może to zalezy od tonera? Albo od temperatury w drukarce. Nie wiem…

W drukarce laserowej nie ma tuszu, tylko toner, laser magnesuje wałek do którego przyciągane są cząsteczki tonera które zostają odbite na kartce. Następnie toner musi zostać odpowiednio “wygrzany” żeby go utrwalić na kartce. Widocznie papier jest za gruby i z tego powodu kartka nie osiąga odpowiedniej temp i toner się ściera z kartki. Zobacz czy w opcjach drukarki nie ma możliwości przestawienia na wyższą gramaturę papieru.

Sprawdź gdzieś, czy twoja drukarka ma w ogóle możliwość drukowania na papierze “wizytówkowym”

fiesta dzięki za wytłumaczenie. Oczywiście chodziło mi o toner a nie o tusz. Po prostu źle nazwałem. Jest opcja zmiany grubości (rodzaju) papieru, ale czy to powowduje podniesienie temeperatury, tego nie wiem. Na razie nie mam grubej kartki, ale jesli nabędę na pewno dam znać jak się zachowuje drukarka gdy sie zmieni w ustawieniach.

PS. Przepraszam, ze posta dałem w innym, niewłaściwym, dziale.