Problem z wydrukowaniem blietu z Ryanair?

Witam, muszę/musiałem przeprowadzić odprawę online na stronie ryanaira, podałem wszystkie dane, bilet gotowy do druku a tu psikus! Bilet wydrukował się w 2 częściach tzn. pól biletu na jednej kartce, druga cześć na drugiej kartce.

BoardingPassWeb.jpg

dsc00040yjg.jpg

Wertując różne fora dowiedziałem się że wiele ludzi ma problem z wydrukowaniem ponieważ polska wersja ma “buga(?!)” nie wiem jak to określić co powoduje podzielenie na dwie kartki i obsługa na lotniku akceptuje te bilety, jednakże muszę mieć pewność bo nie chce płacić 40 funtów za wydrukowanie na lotnisku.

Spróbuj ustawić inny typ drukowania np. w poprzek czy coś.

Akceptują i nie będzie problemu, sam widziałem na lotnisku w Łodzi i w Londynie (STN) bardzo wielu podróżnych z 2 kartkami w ręce :wink:

Nie pamiętam jak ja to drukowałem ale mi zawsze (4 razy) drukowało prawidłowo i dziwiłem się, że ludzie mają ten problem (a też o nim wiele czytałem) Być może zmieniłem ustawienia drukarki.

PS. temat wiele razy opisywany był na lotnictwo.net.pl

a po co to drukujesz jak masz rezerwacje to sobie spisz tylko numer lotu resztę danych a w zupełności wystarczy tylko paszport.

Leciałeś kiedyś tą linią? Jeśli nie, to nie wprowadzaj w błąd!!

To jest karta pokładowa (odpowiednik biletu) bez tego papieru nie przejdzie odprawy oraz nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu - musi ten papier mieć każdy pasażer. Wydrukowanie tego świstka przez obsługę na lotnisku kosztuje z tego co pamiętam 40 euro. Do tego paszport mu do niczego nie jest potrzebny, wystarczy sam dowód osobisty (chyba, że podał paszport i jego numer na stronie przewoźnika jako dokument tożsamości - w innym przypadku DO jest wystarczający)

nargoriel , jest też obejście tego “problemu” z drukowaniem - logujesz się na np. angielskiej stronie przewoźnika i z niej drukujesz bilet. Język angielski nie jest przeszkodą, możesz drukować np. ze strony hiszpańskiej w hiszpańskim języku i przyjmą na każdym innym lotnisku, na które lata Ryanair i które widnieje na tej karcie pokładowej. Na forum lotnictwo.net.pl są opisane przypadki lekkich “złośliwości” w stosunku do obsługi lotniska i drukowania karty pokładowej w przeróżnych “dziwnych” językach - za każdym razem odprawa przebiegała bez zakłóceń. :wink:

Nie musisz drukować w kolorze - ważny jest wyraźny i kontrastowy wydruk - najważniejszy jest wyraźny kod paskowy.

Chyba sobie przypomniałem jak ja to drukowałem - możesz kartę pokładową zapisać do pdf i z pdf drukować - wychodzą dwie strony. Możesz też drukować bezpośrednio ze strony internetowej (bez zapisu jako pdf) - w tym przypadku wszystko mieści się na jednej stronie.

W poprzek będzie za małe i skaner na lotnisku może nie odczytać kodu paskowego (“kropkowego” :wink: )

PS. nargoriel , lecisz za 2 tygodnie - po co już zrobiłeś odprawę? Ze względu na obecną pogodę jest pewna szansa, że lot będzie np. odwołany a jak jesteś już po odprawie do dużo trudniej jest zmienić rezerwację. Odprawę najlepiej zrobić najwcześniej 2-3 przed lotem - znasz bardzo prawdopodobną sytuację jaka będzie w dniu wylotu. Jeden z moich lotów zbiegł się w czasie z wybuchem wulkanu - odprawę robiłem dzień przed wylotem gdy wiedziałem, że lot nie będzie prawdopodobnie odwołany.

Sposób jest jednak troszkę ryzykowny jeśli lecisz w terminie gdy sprzedane jest 100% biletów na dany lot i wtedy polecą tylko osoby, które odprawiły się jako pierwsze a pozostałe jeśli jakaś osoba nie zgłosi się na lot. Sytuacja trochę dziwna - Ryanair sprzedawał o kilka % więcej biletów niż miejsc w samolocie - trafiłem na taką sytuację w maju tego roku (wielu powracających z przymusowego “wygnania” po wybuchu wulkanu)

wlasnie ja drukowalem ze strony (Firefox 3.6.12) ale takze mam zapisany plik w PDF, jak bym mial w domu drukarke to bym nad tym posiedzial i wkoncu wydrukowal ale no niestety nie mam takiego sprzetu.