Problem z wykorzystaniem pamieci


(system) #1

Mam system win xp oraz vista(uzywam jednak xp). mam 2*512 elixir ddr2

podczas normalnej pracy na komputerze na win xp komputer wykorzystuje okolo 400mb pamieci. moim zdaniem to stanowczo za duzo. nawet gdy zaden program nie jest otwarty wykorzystanie pamieci to 400mb! !!

jak mozna temu zapobiec??

oto raport z everesta w nim caly config i statystyki

http://www.sendspace.com/file/hgcwpl

z gory dzieki


(sdar) #2

szubi Witaj na forum :slight_smile:

Proponuję abyś od początku stosował się do zasad panujących na tym forum. Jedną z nich jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tych reguł.


(Souter) #3

Tak naprawdę, to jest właśnie cała słodka wada xp. Ile byś nie miał ramu to on wykorzystuje całą pamięć a zwalnia ją dopiero wtedy gdy jest potrzebna na inne procesy. Mógł byś sobie pogrzebać w rozmiarze pliku stronicowania dysku, ale zakładam że masz to ustawione standardowo. Możesz to znaleźć w Komputer(prawym) -> Właściwości -> Zaawansowane -> Ustawienia(pierwsze od góry) Na samym masz "pamięć wirtualna" oraz "zmień". Jeśli ta pamięć choć trochę jest większa od ilości ramu jaką masz to radził bym ci tam nic nie grzebać i wszystko jest wpożo. A jak ci zależy to już lepiej sobie trochę podrasować system np:


(Guicksilver) #4

sprawdź co masz uruchomione w ctr alt del zakładka procesy,daj screnna co masz uruchomione,jeśli zrobisz to na pewno będziesz miał więcej wolnych,

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 12:52

mi dzięki temu wykorzystuje 200mb

Złączono Posta : 26.06.2007 (Wto) 12:54

bo na tym logu tego nie ma


(Ferdek31) #5

poczytaj: http://xp.net.pl/art/windowsxp_full_optym.html