Problem z wykryciem 2 dysku

Witam mam taki problem otóż chcę kumplowi postawić system Windows 7 i mam drobny problem nie wykrywa mi 2 dysku gdy są podłączone na ATA z jednej taśmy naraz oba podwójnej rzecz jasna.Drugą taśmą są podpięte jedna odtwarzacz cd druga nagrywarka dvd bo są tylko 2 kontrolery ATA na płycie głównej.Jak podłącze jeden widzi bez problemu dysk itd.który już jest podzielony na 2 partycje lecz jak wsp.2 nie widzi wcale gdy ten odłączę a drugi podłączę widzi również drugi bez problemu który nie jest podzielony na partycję.Tragedia mają oba po 40GB raz nie zdążyłem przyuważyć ale coś chyba mi po angielsku info na ekranie monitora ukazało się że trzeba chyba włączyć w BIOSIE kontrolery czy coś takiego.Ogółem komp kompletny złom nawet dzieje się tak na zwykłym XP Home Edition lub Professional może mi ktoś pomóc jak ten problem rozwiązać ???Czekam na odpowiedź sprawdziłem programem czy poradzi sobie z systemem Windows 7 i wszystko wyszło pozytywnie prócz tego że nie obsłuży procesora x64 więc chcę logiczne przy tym sprzęcie wgrać wersję 32 bitową i tu niema problemu prócz tego że nie chce nawet płyta z systemem zabootować gdy 2 dyski naraz jak wspominałem są podłączone gdy osobno żaden problem wówczas ale i tak gdy postawię system i po tym wszystko jest ok wyłączę kompa podłączę 2 dysk po włączeniu go nie widzi system.Proszę o pomoc jak można uruchomić w tym BIOSIE tą funkcję aby naraz 2 dyski działały są ustawione na MASTER i SLAVE dyski.

Na pewno masz źle skonfigurowane. Jeden dysk musi być ustawiony na MASTER i podłączasz go pod pierwszy wtyk koloru czarnego, natomiast drugiemu dajesz zworkę na SLAVE i wpinasz w tyk koloru siwego i to samo robisz z nagrywarkami. Dodatkowo, żeby wszystko działało właściwie dyski muszą być podłączone pod kanał pri ide(primary ide/kanał ide nadrzędny), natomiast nagrywarki pod sec ide(secondary ide/kanał ide drugorzędny).Jeżeli zrobisz tak jak napisałem, to powinno wszystko ładnie wykryć. Jeżeli tak się nie stanie, po prostu wyjmij dyskowi master zworkę i załącz bez zworki. Miałem kiedyś właśnie taką akcję z dyskiem WD i Seagate, że za nic nie mogłem ich pogodzić ze sobą(jak jeden był wykrywany, to drugi nie był) i jak się okazało ten WD miał coś takiego, ze był w stanie pracować jako master z i bez zworki i jak usunąłem zworkę wszystko zostało wykryte prawidłowo.

OK tak zrobię dzięki za szybką reakcję na płycie głównej są właśnie 2 takie gniazda na szeroką taśmę czyli ATA zaraz obok wejść na pamięć RAM od lewej strony patrząc to pierwsze gniazdo jest oznaczone kolorem zielonym a drugie kolorem białym.

No i właśnie jedno z tych dwóch gniazd jest nadrzędne, a drugie podrzędne. Jeżeli dobrze się przyjrzysz, to nad gniazdami jest nadruk małą czcionką pri ide i sec ide.

Dzięki wielkie za pomoc dostosowałem się do instrukcji i pomogło , wszystko jest już ok.