Problem z wykryciem aparatu,mp3,bluetooth na viscie pomocy!

Mam problem z podlaczenie aparatu i innych urzadzen ktore podlaczam pod usb po zainstalowaniu doloczonych do nich plytek komputer dalej nie wykrywa urzadzen nie wiem co sie dzieje prosze o pomoc mam system VISTA HOME BASIC moze to wina systemu>>??

Może, choć możliwe, że płyty głównej, czy zasilacza. Może jakieś dane sprzętu?

sot007

Proszę poprawić błędy i używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posta.

Usuń oprogramowanie urządzeń i zobacz teraz.

Porty USB sprawne.

Może urządzenia potrzebują oprogramowania pod Vistę.

Mam podobny problem. Mam dwa urządzenia. Pierwsze to staruszek Olympus C740UZ. Na stronie producenta nie ma sterowników pod Viste chociaż zdziwiłem się, że w ogóle jakieś sterowniki będą potrzebne ponieważ pod XP nie instalowałem nic - podłączałem aparat przez kabelek USB i system sam go wykrywał. No to jeszcze bym zrozumiał, ale podpiołem zwykły Pendrive 1GB i Vista wyświetla, że wykryto nowy sprzęt USB2.0 po czym szuka sterowników. Niestety nic nie znajduje. Czy do każdego takiego udządzenia trzeba mieć osobne sterowniki? Nawet do zwykłego pendriva? Pod XP był świety spokój podpinało się i działało :stuck_out_tongue:

jak podpinasz pendriva, reset kompa jest wskazany za pierwszym razem :smiley:

nie wyciagajac pena oczywiscie

Vista F**k U

sam zmieniam system spowrotem do xp :slight_smile:

Czy nikt nie wie jak rozwiązać ten dość uciążliwy problem? A może trzeba mieć pendrive kompatybilny z Vista? :shock:

Co prawda mam Vistę Home Premium, ale urządzenia takie jak aparat czy pendrive podpięłam i od razu zostały wykryte (nie instalowałam żadnego oprogramowania i nie restartowałam komputera). Spróbuj tak jak radzi JNJN i odinstaluj to oprogramowanie, następnie restart i spróbuj podłączyć. Co do pendrive, na jakimś Forum czytałam, że występują problemy z wykryciem pendrive 1 GB przez Vistę, ja używam 512 MB i działa dobrze, system natychmiast go wykrywa. Może masz możliwość pożyczyć od kogoś pendrive 512 MB i spróbować czy zadziała.

Oprócz pendrive i aparatu podpiąłem jeszcze mp3 playera creative zen nano plus. Za każdym razem jest to samo, system po podpięciu wykrywa urządzenie i przechodzi do szukania sterowników, ale nic nie znajduje. Na usb działa mi bezproblemowo tylko myszka :lol: i tablet wacoma do którego ściągnąłem sterowniki dla visty. O ile sterowniki dla tabletu są rzeczą oczywistą to zwykłego pendriva, mp3 playera czy aparat powinien wykryć bez instalowania czegokolwiek.