Problem z wykryciem Directa3D 9.0c

(Glanowskibartek) #1

Witajcie kupiłem sobie mortal kombat komplete edition.Jestem po zainstalowaniu windowsa7 x64 kiedy próbuję włonczyć MK wyskakuję mi komunikat ''This game requires Direct3D 9.0c on windows vista and above''. Z tego co widziałemw dxdiagu mam directa 11.Czy jest jakiś sposób na usunięcie go albo na naprawienie tego błędu jakim kolwiek innym sposobem?

(falcon89) #2

Zainstaluj DirectX

(Glanowskibartek) #3

Niestety, nie pomogło.

(rgabrysiak) #4

Przeniesione z działu Hardware, Sterowniki.

(Dimatheus) #5

Hej,

A czy poprawnie zainstalowałeś pakiet DirectX’a? Wiele osób popełnia jeden, aczkolwiek podstawowy błąd - po wypakowaniu archiwum nic więcej nie robi… Spójrz, proszę, zatem do tego tematu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bogdan_G) #6

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

To jest wersja niezależna directxa 9.0c wzbogacona o biblioteki, bo kiedyś wersja 9.0c była tylko do XP. Ta wzbogacona wersja już obejmuje win7. Stąd pobrałem na pc z XP i na laptopa z win7. Działa dobrze latami.

Pobierasz/instalujesz do folderu utworzonego na dysku C. Nazwa obojętna. W folderze zastaniesz prawie setkę megabajtów różnych plików. Znajdujesz i klikasz na DXSETUP.exe Włączy się właściwy kreator instalacji, który zsynchronizuje biblioteki dll, potrzebne nie tylko do wielu gier. Możesz mieć directx 11, ale tej dziewiątki wymagają wiele gier.

(Glanowskibartek) #7

Niestety nie pomogło.Czy jest możliwość że ten błąd może pochodzić od sterwoników karty graficznej.

(Bogdan_G) #8

Może coś z grą nie tak. Kupiłeś płytę, czy grę z netu? Odinstalować. Ponownie zainstalować w już w środowisku directx9.

(Dimatheus) #9

Hej,

W specyficznych przypadkach faktycznie może tak być.

:arrow: Jaką masz kartę graficzną i jaką wersję sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Glanowskibartek) #10

Co do zainstalowanych sterowników nie jestem pewien a kartę graficzną mam geforce 9500gt.

(Dimatheus) #11

Hej,

Łatwo to sprawdzić. Na pulpicie klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz pozycję Panel sterowania NVIDIA. Następnie informacje o systemie i w otwartym oknie pojawi się informacja o sterownikach. Dla ułatwienia dorzucam screen’a.

53721489471299472469_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Glanowskibartek) #12

http://www.iv.pl/images/05247846667018433996.png wygląda to tak.

(StarterX4) #13

Najnowsza wersję sterowników pobierz stąd: www.nvidia.pl/Download/Scan.aspx?lang=pl

(Glanowskibartek) #14

Dzięki za te sterwoniki własnie instaluję

Dodane 21.08.2013 (Śr) 13:30

Wszystko już działa.