Problem z wykryciem Directa3D 9.0c

Witajcie kupiłem sobie mortal kombat komplete edition.Jestem po zainstalowaniu windowsa7 x64 kiedy próbuję włonczyć MK wyskakuję mi komunikat ‘‘This game requires Direct3D 9.0c on windows vista and above’’. Z tego co widziałemw dxdiagu mam directa 11.Czy jest jakiś sposób na usunięcie go albo na naprawienie tego błędu jakim kolwiek innym sposobem?

Zainstaluj DirectX

Niestety, nie pomogło.

Przeniesione z działu Hardware, Sterowniki.

Hej,

A czy poprawnie zainstalowałeś pakiet DirectX’a? Wiele osób popełnia jeden, aczkolwiek podstawowy błąd - po wypakowaniu archiwum nic więcej nie robi… Spójrz, proszę, zatem do tego tematu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro … 12667.html

To jest wersja niezależna directxa 9.0c wzbogacona o biblioteki, bo kiedyś wersja 9.0c była tylko do XP. Ta wzbogacona wersja już obejmuje win7. Stąd pobrałem na pc z XP i na laptopa z win7. Działa dobrze latami.

Pobierasz/instalujesz do folderu utworzonego na dysku C. Nazwa obojętna. W folderze zastaniesz prawie setkę megabajtów różnych plików. Znajdujesz i klikasz na DXSETUP.exe Włączy się właściwy kreator instalacji, który zsynchronizuje biblioteki dll, potrzebne nie tylko do wielu gier. Możesz mieć directx 11, ale tej dziewiątki wymagają wiele gier.

Niestety nie pomogło.Czy jest możliwość że ten błąd może pochodzić od sterwoników karty graficznej.

Może coś z grą nie tak. Kupiłeś płytę, czy grę z netu? Odinstalować. Ponownie zainstalować w już w środowisku directx9.

Hej,

W specyficznych przypadkach faktycznie może tak być.

:arrow: Jaką masz kartę graficzną i jaką wersję sterowników?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co do zainstalowanych sterowników nie jestem pewien a kartę graficzną mam geforce 9500gt.

Hej,

Łatwo to sprawdzić. Na pulpicie klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz pozycję Panel sterowania NVIDIA. Następnie informacje o systemie i w otwartym oknie pojawi się informacja o sterownikach. Dla ułatwienia dorzucam screen’a.

53721489471299472469_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.iv.pl/images/05247846667018433996.png wygląda to tak.

Najnowsza wersję sterowników pobierz stąd: www.nvidia.pl/Download/Scan.aspx?lang=pl

Dzięki za te sterwoniki własnie instaluję

Dodane 21.08.2013 (Śr) 13:30

Wszystko już działa.