Problem z wykryciem dysku od laptopa na pc

Witam,

mam niemały problem z dyskiem od lapotpa który podłączyłem do swojego pc w celu odzyskania danych po nieumyślnym formacie. W menadżerze urządzeń dysk widać ale to tyle. Nie ma do niego dostępu z mojego komputera i program do odzyskiwania danych też go nie wykrywa…

Załączam screena z menadżera urządzeń. Jeżeli potrzebne są jakieś inne informacje to proszę napisać co a wszystko podam.

 

post-268892-0-06678600-1416747080_thumb.

Nie po “formacie” tylko pewnie po nieumiejętnej instalacji systemu.

 

Dysk został wykryty bo przecież jest widoczny w menedżerze urządzeń, nie ma tylko na nim partycji. Wejdź w systemowe zarządzanie dysków i utwórz jedną partycję o rozmiarze całego dysku. Jeśli przed Twoją nieumiejętną ingerencją była tam tylko jedna partycja, to jest szansa, że dane się pojawią bez potrzeby odzyskiwania.

Zrobiłem tak jak napisałeś i dysk wykrywa ale jest całkowiecie pusty. Wcześniej był na nim zaistalowany windows 8 a dysk podzielony był na dwie partycje. Jedna na system i druga na resztę rzeczy filmy zdjęcia etc. i teraz moje pytanie, czy jest możliwoc odzyskania tych danych? A jeżeli jest to jak to zrobić?

Program Recuva http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Program,Windows,13044.html - generalna zasada - pliki odzyskuj na inny dysk niż ten z utraconymi danymi!

Ściągnąłem już ten program i narazie skanuje dysk. Czas oczekiwania około 2h więc po wszystkim napiszę czy udało się rozwiązać problem a puki co dziękuję za szybką odpowiedź.