Problem z wykryciem głośniczków w komputerze

Witam, mam pewien problem, podłączyłem sobie Kino Domowe do komputera, wszystko ładnie śmiga, dwa głośniczki i komputer ale mam jeszcze wejścia na 3 głośniczki, i właśnie gdy je podłącze to nie wykrywa ich na kompie, nie leci z nich żaden odgłos. One na pewno działają ponieważ słychać szumy. Macie jakieś pomysły na naprawę tego problemu?

A masz kartę dźwiękową 5.1?

Obsługuje.

Skoro tak… To włącz coś z dźwiękiem 5.1 (np film na dvd) i sprawdź wtedy czy wszystko gra.

Nie śmiga, w sterowniku zmieniłem na 5.1 i też nie śmiga.

No to teraz tak:

Jaka to karta dźwiękowa?

Jaki to amplituner kina domowego?

Jak i jakimi kablami podłączasz?

Kable sprawdzone, w 100% sprawne?

Moja porada będzie pisana w ciemno, bo nie podałeś konfiguracji komputera i sprzętu audio. Określenie kino domowe niewiele mi mówi. Zakładam, że masz kartę dźwiękową zintegrowaną typu Realtek ALC, a dźwięk wypuszczasz poprzez wyjścia analogowe komputera (kolorowe mini jacki). Odinstaluj wszystko od realteka, a następnie poprzez menadżera sprzętu Windows zainstaluj sam sterownik Realteka bez jego panelu konfiguracyjnego. Następnie wejdź w ustawienia dźwięku (panel sterowania/dźwięk). Upewnij się, że domyślnym urządzeniem są głośniki analogowe. Wejdź w ich konfigurację i zmień system na 5.1 (czy tam 7.1). Zwróć uwagę na to, iż klikając głośniczki na schemacie z prawej strony okna, powinny one wydawać dźwięk. To wszystko.

  1. Karta, zintegrowana, nie jestem pewien jaki model ale jest wmontowana w As-Rock G41M-S

  2. Nie jestem pewien jaki amplituner. z tyłu piszę że ma 230V, 60W

  3. Lepiej pokaże zdj… Tył Kina : http://img9.imageshack.us/img9/3528/zdjcie0004u.jpg Tył głośniczka : http://img811.imageshack.us/img811/9996/zdjcie0003ot.jpg

A żeby podłączyć kino do komputera to używam kable mini-jack

  1. Kable są w 100% sprawne.

Ciężko coś doradzić. Na pewno dobrze wszystko podłączyłeś? Zrobiłeś tak jak napisałem w poprzednim poście? Czy amplituner ma możliwość konfiguracji wejść/wyjść audio? Może gniazda są wyłączone. Czy podłączyłeś te dodatkowe głośniczki między komputerem, a kinem? Tak w ogóle na zdjęciu masz podłączone dwa przednie głośniki, centralny i basowy. Może pomyliłeś kanały.

Myślę, że ten wzmacniacz-kino domowe nie odczytuje tych 5 analogowych wyjść z komputera jako dżwięku przestrzennego 5.1, tylko pewnie jako zwykłe pro logic, albo tryb stereo direct - grają wtedy głośniki prawy, lewy i central. Pewnie pełny efekt da połączenie światłowodem (na zdjęciu widać gniazdo) albo digital coax, jeśli takie jest.

Zacznijmy od tego… Że ten odtwarzacz DVD czy amplituner jak wolicie, nie ma wejścia na zewnętrzne źródło dźwięku… Podłączając kable z karty dźwiękowej do WYJŚĆ z odtwarzacza grozi spaleniem jego jak i karty dźwiękowej w PC. Takie połączenie nie ma prawa dobrze działać.