Problem z wykryciem głośniczków w komputerze


(Oskar1998 2) #1

Witam, mam pewien problem, podłączyłem sobie Kino Domowe do komputera, wszystko ładnie śmiga, dwa głośniczki i komputer ale mam jeszcze wejścia na 3 głośniczki, i właśnie gdy je podłącze to nie wykrywa ich na kompie, nie leci z nich żaden odgłos. One na pewno działają ponieważ słychać szumy. Macie jakieś pomysły na naprawę tego problemu?


(Xparanienormalnyx) #2

A masz kartę dźwiękową 5.1?


(Oskar1998 2) #3

Obsługuje.


(Xparanienormalnyx) #4

Skoro tak… To włącz coś z dźwiękiem 5.1 (np film na dvd) i sprawdź wtedy czy wszystko gra.


(Oskar1998 2) #5

Nie śmiga, w sterowniku zmieniłem na 5.1 i też nie śmiga.


(Xparanienormalnyx) #6

No to teraz tak:

Jaka to karta dźwiękowa?

Jaki to amplituner kina domowego?

Jak i jakimi kablami podłączasz?

Kable sprawdzone, w 100% sprawne?


(slawex1983) #7

Moja porada będzie pisana w ciemno, bo nie podałeś konfiguracji komputera i sprzętu audio. Określenie kino domowe niewiele mi mówi. Zakładam, że masz kartę dźwiękową zintegrowaną typu Realtek ALC, a dźwięk wypuszczasz poprzez wyjścia analogowe komputera (kolorowe mini jacki). Odinstaluj wszystko od realteka, a następnie poprzez menadżera sprzętu Windows zainstaluj sam sterownik Realteka bez jego panelu konfiguracyjnego. Następnie wejdź w ustawienia dźwięku (panel sterowania/dźwięk). Upewnij się, że domyślnym urządzeniem są głośniki analogowe. Wejdź w ich konfigurację i zmień system na 5.1 (czy tam 7.1). Zwróć uwagę na to, iż klikając głośniczki na schemacie z prawej strony okna, powinny one wydawać dźwięk. To wszystko.


(Oskar1998 2) #8
  1. Karta, zintegrowana, nie jestem pewien jaki model ale jest wmontowana w As-Rock G41M-S

  2. Nie jestem pewien jaki amplituner. z tyłu piszę że ma 230V, 60W

  3. Lepiej pokaże zdj… Tył Kina : http://img9.imageshack.us/img9/3528/zdjcie0004u.jpg Tył głośniczka : http://img811.imageshack.us/img811/9996/zdjcie0003ot.jpg

A żeby podłączyć kino do komputera to używam kable mini-jack

  1. Kable są w 100% sprawne.

(slawex1983) #9

Ciężko coś doradzić. Na pewno dobrze wszystko podłączyłeś? Zrobiłeś tak jak napisałem w poprzednim poście? Czy amplituner ma możliwość konfiguracji wejść/wyjść audio? Może gniazda są wyłączone. Czy podłączyłeś te dodatkowe głośniczki między komputerem, a kinem? Tak w ogóle na zdjęciu masz podłączone dwa przednie głośniki, centralny i basowy. Może pomyliłeś kanały.


(Kunktator) #10

Myślę, że ten wzmacniacz-kino domowe nie odczytuje tych 5 analogowych wyjść z komputera jako dżwięku przestrzennego 5.1, tylko pewnie jako zwykłe pro logic, albo tryb stereo direct - grają wtedy głośniki prawy, lewy i central. Pewnie pełny efekt da połączenie światłowodem (na zdjęciu widać gniazdo) albo digital coax, jeśli takie jest.


(Xparanienormalnyx) #11

Zacznijmy od tego… Że ten odtwarzacz DVD czy amplituner jak wolicie, nie ma wejścia na zewnętrzne źródło dźwięku… Podłączając kable z karty dźwiękowej do WYJŚĆ z odtwarzacza grozi spaleniem jego jak i karty dźwiękowej w PC. Takie połączenie nie ma prawa dobrze działać.