Problem z wykryciem Nagrywarki DVD przez PC

Otóż… w temacie.

Nagle, tzn. po powrocie ze szkoły zauważyłem, że moja DVD nie jest pokazywana w ‘Moim komputerze’ ani też nei czyta płytek xD :|.

Co może byc problemem ?

Rozkrecilem kompa sprawdzilem jeszce raz czy nagrywarka jest dobrze podpieta ale wszytko jest Ok.

?

Sprawdź czy jest wykrywana w menedzerze urządzeń i w BIOSIE

Jeżeli jest w menadzerze i w biosie to spróbuj tam poklikać na właściwośc w menadzerze i jeśli urządzenie pracuje prawidłowo jest włączone itd. to daj na sterownik odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz.

mój komputer\ właściwości dysku twardego (prawym naciśnij i właściwości)\sprzęt

I tutaj są urządzenia typu napędy dvd i cd, dyski twarde i stacje dyskietek. Wejdz we właściwości swojego napędu. Na dole jest napisane czy urządzenie jest włączone , czy nie. Dodatkowo są tam inne opcje. :wink:

dokładnie to samo mu napisałem :stuck_out_tongue: .Czasmi nawet zwykły reset może pomóc w takich wypadkach miałem coś podobnego i często zamiast szukać skomplikowanego rozwiązania włączmy komputer raz jeszcze :mrgreen:

no tak ja juz robilem reset z 5 tazy i nic…

wszedlem tez we wlasciwosci tego napedu i rzeczywiicie byl wylaczany…

ale jak chcialem go wlaczyc dostalem komunikat ze system nie moze go wlaczyc xD

a co do sterownika to nei mam do tej nagrywarki musialbym zassac z net a xD

Złączono Posta : 25.05.2007 (Pią) 21:33

zmienilem zworki na odwrot z 2 napedem xD :stuck_out_tongue:

Witam

Mam problem z napędem dvd GSA-416BBu czyta tylko płyty cd lecz dvd tylko z danymi gdy chce nagrać płytę napęd nie czyta płyty i wyskakuje komunikat z informacją ze “Funkcja niewłaściwa” oraz że “stacja dysków nie aktywna” proszę odpisywać jasno gdyż nie jestem oblatany w tych sprawach z góry dziękuję za pomoc.

Zegnam