Problem z wykryciem pada :(

(Andrzej Spider) #1

Witam, kupiłem sobie takiego pada MANTA MM812 Black pad i nie umiem go podłączyć. Jak wpinam normalnie do portu USB to nic sie nie dzieje system go nie wykrywa (mam XP), ściągnąłem jakieś sterowniki do niego, zainstalowałem ale dalej nic Windows go nie widzi ani nic. Proszę pomóżcie :slight_smile:

(Morphdreamer) #2

Spróbuj dodać w Panel Sterowania -> Kontrolery gier. Rozumiem, że sterownki ściągałeś z tej strony: http://www.manta.home.pl/poland/pliki/f ... 963w35.zip Jak podłączyłeś pada to świeciła Ci się lampka (od pada, nie kompa :-D)? Zobacz jeszcze czy pad jest widoczny w menadżerze urządzeń.

(Andrzej Spider) #3

Probowałem przez kontroler gier i sie nie da:/ w menadżerze urządzeń go nie ma:/ no i co chyba najważniejsze lampka nie świeci żadna, szczerze to myślałem ze w tym modelu nie ma żadnej lampki:/ proszę o odpowiedz :slight_smile:

P.S Sterowniki ściągałem z tej stronki.

(Morphdreamer) #4

Sprawdź jeszcze czy przy podłączaniu słychać dźwięk systemowy (to piknięcie) i czy w trayu pokazuje się ta ikonka znajdowania urządzeń. Jeśli nie to spróbuj podłączyć pada do innego portu USB lub sprawdź czy jakieś inne urządzenie ci na nim działa.

Możesz jescze sprawdzić czy masz włączoną usługę Dostęp do urządzeń interfejsu HID:

Start -> Uruchom -> services.msc

PS Najlepiej sprawdź u kogoś znajomego czy ten pad w ogóle działa

(Monczkin) #5

Skoro piszesz w dziale problemy, to po co powielasz bezsensowne informacje? Po ta buźka? Nazwij temat konkretnie. Temat przenoszę.

Na forum używamy polskiej pisowni. Popraw to. Przeczytaj kolego regulamin i zasady pisania na forum, inaczej wyciągnę konsekwencje.

(Lamborghini17) #6

MOże spróbuj go docisnąć bo ja tak miałem że musiałem go maxymalnie podpinać.