Problem z wykrywaniem dysków przenośnych

Witam,

Mam następujący problem, od 2ms jestem posiadaczem laptopa sony vaio VPCEB10E i był wgrany standardowo system win7. Problem pojawił się kiedy chciałem zgrać filmy od kumpla z przenośnego dysku. Po pierwsze nie wykrywał sprzętu a po drugie już po wielu próbach udało się podłączyć dysk i był wykrywany to następnie pojawił się problem z kopiowaniem mianowicie kiedy zaznaczyłem i kopiowałem kilka gb na raz to się zawieszał na początku kopiowania a chwilami na końcu jak pozostawało jakieś 5s. Przyjechałem teraz do brata i chciał on skopiować jakieś pliki. Przez ok 3h usiłowaliśmy podłączyć dysk i na koniec jakimś dziwnym trafem się udało, ale znów był problem z kopiowaniem, i dodatkowo czasami znikał dysk jako widoczne urządzenie pomimo tego że był podłączony. Sprawdziliśmy czy dysk działa na innym kompie i tak.

Proszę o pomoc bo ręce i cycki opadają.

cycki!?

nvm :stuck_out_tongue:

IMO definitywnie dysk jest skopany. Powinieneś spróbować formatować, albo co lepsze utworzyć od nowa tablice alokacji (albo jakoś tak, nie pamiętam dokładnie nazwy). Ściągnij i wypal na płytę ten obraz:

http://sourceforge.net/projects/gparted … o/download

A następnie zastartuj z niej komputer. Dalej interfejs jest intuicyjny, jeżeli wiesz czego szukasz to znajdziesz na pewno :-). A jak nie to napisz, pomożemy :slight_smile:

2 ms? Jeszcze się nie nacieszyłeś a już problemy :stuck_out_tongue: A próbowałeś z podłączonym zasilaniem do tego dysku?

Tak było podłączone

Dodane 17.07.2010 (So) 15:22

nic nie pomógł owy obraz - załamka totalna :cry:

kapelan7 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat viewtopic.php?f=16&t=394978