Problem z wykrywaniem głosu w mikrofonie

Witam. Mam problem, otóż ostatnio, rozmawiając na Skype odkryłem, że komputer nie wykrywa głosu z mikrofonu, natomiast wykrywał go od innej osoby obecnej w konferencji, wskutek czego było słychać echo(ja go nie słyszałem). Dziś, rozmawiając z jedną osobą okazało się, że echo nie istnieje, a tylko ta osoba jest słyszalna.

Wina nie leży po stronie mikrofonu, ponieważ sprawdzałem problem na trzech. Wbudowanym w laptopie, wbudowanym ze słuchawkami i wolno stojącym.

Zapomniałem, że problem nie leży tylko w rozmowach Skype. Ponieważ w rejestratorze dźwięku, również nie jest wykrywany.

Problem pojawił się po usunięciu programu do edycji głosu MorphVOXPro. Usunąłem go całkowicie w programie “Dodaj lub usuń programy”.

Pomimo iż i w Skype, i w samym oprogramowaniu mikrofonu mam ustawiony na najwyższy, problem się nie rozwiązuje,

Posiadam oryginalnego Windowsa XP z dodatkiem Service Pack.

Proszę o pomoc.

PS W konfiguracji Skype mam ustawiony wolno stojący mikrofon, którego używam, a oprogramowania, którego używam zwie się “Menedżer Realtek HD Audio”.

Jeżeli zły dział, to przepraszam, ale wydaje mi się, że ten dział jest najodpowiedniejszy.

usuń ten Menedżer Realtek HD Audio i zainstaluj jeszcze raz ze strony producenta Twojego laptopa.

SilentlyPL , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Hej,

A sprawdzałeś, czy w mikserze dostępnym w Menadżerze Realtek HD, mikrofon ustawiony jest jako domyśle urządzenie nagrywania? Może zaznaczone jest coś innego - podejrzewam, że miks stereo. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dagonn : Mam laptopa z firmy NTT, i na ich stronie nie widzę ani sterownika Relateka, ani samego modelu mojego laptopa w liście modeli(Mój to M77SU), a nigdzie nie mogę znaleźć ów sterownika(albo nie umiem szukać :))

Dimatheus : Mam ustawione: Realtek HD Audio Input, czyli to co zawsze miałem.

Dodane 05.03.2012 (Pn) 18:01

Przepraszam za double posta, ale sprawa się wyjaśniła. Otóż nie zauważyłem strzałeczki która prowadziła do innych opcji, w sekcji “Odtwarzaj” w mikserze, a tam właśnie “Głośność mikrofonu” byłą ustawiona na najniższy.

Dziękuję wszystkim, którzy chcieli mi pomóc,

SilentlyPL

Hej,

Ten sterownik producenta przeznaczony jest dla kart audio HD Realtek’a i powinien działać z 90% dostępnych zintegrowanych kart dźwiękowych. :slight_smile:

No tak - ale to jest tylko wybór urządzenia audio, które realizuje nagrywanie dźwięku. Zresztą wszystko można ustawić w menadżerze Realtek HD Audio.

44832367080047228341_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus