Problem z wykrywaniem klawiatury USB w Win 7

Mam dosyć trapiący problem, bowiem podczas korzystania z komputera w pewnym momencie system przestaje wykrywać klawiaturę na USB, nic nie pozostaje tylko zresetować jednostkę i podczas uruchamiania niekiedy bios także ma problemy z wykryciem klawiatury, wina klawiatury? systemu? ustawień w biosie? Proszę o pomoc ! :wink:

Pytanie czy inne urządzenia podłączane do portu usb działają prawidłowo? Kamera, pendrive, dysk zewnętrznym mysz itd

Podpinałem klawiaturę do różnych portów i ten sam efekt ;/

Witam miałem też ten sam problem , zdarza się to w starszych sprzętach ustaw w biosie taką opcję " USB Keyboard Support ustawiamy na enabled " , jeżeli to nie pomoże zainwestuj w przejściówkę z usb na ps . Mi pomogło przestawienie w biosie . Powodzenia .

Ale podepnij INNE urządzenie a nie tę nieszczęsną klawiaturę. Przecież chodzi o weryfikację czy to port jest uszkodzony czy klawiatura

Problem w tym że to nie jest stary sprzęt, przestawiłem to w biosie i dalej ten sam efekt. Próbowałem podpiąć myszkę i dzieje się to samo co z klawiaturą, przestaje wykrywać w pewnym momencie. Jest jakiś sposób bez przejściówki ??

…czyli masz problem z płytą główną a nie z klawiaturą

sprwadz jak ci się zachowuje system z np pendrive. Wrzuć na niego jakąś muzykę i odtwarzaj. w ten sposób będziesz miał jakiś pogląd na to czy system ma problemy z urządzeniami HID czy ogólnie z USB czy fizycznie płyta ma wadliwe USB. Ja bym niestety obstawiał to trzecie gdyż po restarcie komputera masz też problem :frowning:

Płyta i USB działają już z 6 miesięcy bez zarzutu i nie było podobnych sytuacji. Tak nagle mogło to się pojawić ? I co jeśli faktycznie jest coś z płytą, cała do wymiany ?

napisz to o co pytałem wyżej.

Czyli pewnie jeszcze na gwarancji.

Co do stwierdzenia czy to płyta czy nie napisz najpierw to o co cię prosiłem, jeśli dalej będzie wskazywało na płytę spróbuj przeinstalować system i zobaczyć jak się na świeżym zachowuje.

Jeśli nie masz gwarancji to jak dla mnie 3 wyjścia

  1. przesiąść się na klawiaturę PS2

  2. dokupić kontroler USB -> PCI

  3. hotair i przegrzanie elementów płyty